Нові надходження

4 червня 2019 року до нас у бібліотеку поступили книжкові новинки, які з нетерпінням чекають свого читача!Амаду Ж. Дона Флор та двоє її чоловіків: роман / Жоржі Амаду. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. – 768 с.
Роман «Дона Флор і двоє її чоловіків» написано в жанрі магічного реалізму. Поряд із вигаданими, але цілком правдоподібними і живими персонажами, у творі фігурують реальні представники бразильської культури — музиканти, співаки, актори, а також божества і духи афро-бразильських релігійних культів. Та на першому місці, звісно ж, історія дони Флор, красуні, неперевершеної кулінарки, власниці школи «Смак і Мистецтво», яка мусить обирати, що для неї в житті важливіше: громадська думка чи особисте щастя.Андрухович Ю. Коханці Юстиції : роман / Юрій Андрухович. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. – 304 с.
Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже – за старою доброю традицією – й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.Бронте Е. Буремний перевал / Емілі Бронте. — Київ : Знання, 2018. — 414 с.
“Буремний перевал” — єдиний роман відомої англійської письменниці Емілі Бронте (1818—1848), написаний нею у віці 29 років, що назавжди увійшов у скарбницю світової літератури, був неодноразово екранізований і включений мало не до всіх списків кращих та рекомендованих книг. Історія життя та кохання Хіткліффа і Кетрін — сильних духом, емоційних особистостей, здатних до рішучих вчинків, полонить і вражає шквалом пристрастей. Однак на розтривоженого буремними подіями читача чекають­ незабутні враження та щасливий кінець.

Гейман Н. Скандинавська міфологія / Ніл Гейман. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 256 с.
Знайомтесь із майбутнім бестселером — майстер пера Ніл Ґейман представляє дивовижний переказ величних скандинавських міфів. Автор вже давно черпає натхнення для створення власних фантастичних світів у стародавній міфології. Тепер він звернувся до джерела і презентує майстерну обробку величних історій півночі.

Данте А. Божественна Комедія: Пекло / Аліг’єрі Данте. - Переклав Максим Стріха.  2-ге вид. – Львів: Астролябія, 2017. – 352 с.
Книга презентує читачеві найновіший у часі український переклад «Пекла» (першої частини «Божественної Комедії» Данте) пера Максима Стріхи. 
Данте А. Божественна Комедія: Рай / Аліг’єрі Данте. - Переклав Максим Стріха.  2-ге вид. – Львів: Астролябія, 2017. – 368 с.
Книга завершує публікаію найновішого в часі українського перекладу "Божественної Комедії" Данте пера Максима Стріхи ("Пекло" й "Чистилище" вийшли у видавництві "Астролябія" відповідно 2013 і 2014 року.)

Данте А. Божественна Комедія: Чистилище / Аліг’єрі Данте. - Переклав Максим Стріха.  2-ге вид. – Львів: Астролябія, 2017. – 320 с.
Книга презентує читачеві найновіший у часі український переклад «Чистилища» (другої частини «Божественної Комедії» Дайте) пера Максима Стріхи. Г


Май К. ВІННЕТУ І : роман / Карл Май. – Переклала з німецької Наталка Сняданко. – Львів: Астролябія, 2017. – 592 с.
«Віннету І» є першим романом з пригодницького циклу відомого німецького письменника Карла Мая (1842–1912) про вождя апачів-мескалеро Віннету. Події циклу розгортаються в другій половині ХІХ століття в США під час колонізації Дикого Заходу. Шляхетний і відважний Віннету героїчно протистоїть спробам позбавити його народ права на життя на власній землі. І в цій нерівній боротьбі він знаходить собі білого союзника — землеміра Західної залізниці на ймення Вбивча Рука.

Май К. ВІННЕТУ ІІІ : роман / Карл Май. – Переклала з німецької Наталка Сняданко. – Львів: Астролябія, 2017. – 608 с.
 «Віннету ІІІ» завершує пригодницький цикл відомого німецького письменника Карла Мая (1842-1912) про вождя апачів-мескалеро Віннету. Події трилогії розгортаються в другій половині ХІХ століття у США під час колонізації Дикого Заходу.Новоринський В. На грані вічного болю: Галичина - Донбас. Два полюси в боротьбі за укр. незалежність / В. М. Новоринський. - Київ : Кліо, 2018. - 304 с.
У книжці зібрано прижиттєві спогади і свідчення учасника національно-визвольної боротьби Василя Новоринського, бійця УПА, громадсько-політичного діяча, політв’язня, літератора. Після арешту і заслання звільненим з таборів заборонялося повертатися додому. Тому Василь Новоринський продовжив свою діяльність на Донбасі, а не на рідному Тернопіллі. Його життя – яскравий приклад людської незламності і непохитності громадянської постави.

Поліщук Я. Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі / Ярослав Поліщук. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2018. – 272 с.
Ми звикли до стабільності географічних карт і непорушності кордонів. Коли навесні та влітку 2014 року межі держави раптом стали по-новому перекроювати, це виявилося шоком для більшості українців – тієї більшості, яка вважає, що Україна – це частина цивілізованого європейського простору з чітко встановленими правовими нормами, обов’язковими для виконання. Однак спроба пересунути державні кордони, хоч якою б авантюрною вона не здавалася за умов ХХІ століття, вдалася. Може, якраз завдяки вдалому поєднанню різних маніпулятивних технологій. Тобто, не так через збройну агресію сусідньої країни (хоча її важко заперечити), як через спритне використання інформаційних ресурсів, у яких затиралася відмінність поміж правдою, напівправдою й вигадкою. Це наочно показало всю силу символічного капіталу, яким є сучасна система інформації, тобто капітал культури.

Чапай А. Тhe Ukraine /  Артем Чапай. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2018. – 240 с.
У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення? Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти The Ukraine пов’язані дотично, як у пазлі, – а з їхньої сукупності рельєфно виринають обриси України початку двадцять першого століття. Чи the України, як іронізують герої.Ширрефф Р. Війна з Росією / Генерал сер Річард Ширрефф. – Київ: КМ –БУКС, 2017. – 544 с.
Описано вірогідний сценарій Третьої світової війни, викладений у формі трилера. Автор книги - досвідчений британський генерал, який протягом семи років займав вищі командні посади в НАТО, тож не без підстав може стверджувати, що російський президент швидше за все не зупиниться на анексії Криму та війні на Сході України, а піде далі, зокрема у країни Балтії. Саме на цьому побудовано сюжет: недооцінивши ризики і припустившись низки політичних промахів, НАТО і Захід наражаються на катастрофічну війну з Росією.
Енциклопедія Сучасної України. Т. 19: “Малиш-Медицина” / Редкол.: І.М. Дзюба, М.Г. Железняк та ін.; Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, Наукове товариство імені Шевченка. Київ, 2018. - 688 с.
Енциклопедія Сучасної України. Т. 20: “Медична-Мікоян” / Редкол.: І.М. Дзюба, М.Г. Железняк та ін.; Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, Наукове товариство імені Шевченка. Київ, 2018. - 688 с.

Карачина М. Never Stop / Марі Карачина. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. – 224 с.
Хочете змінити своє життя, але не наважуєтеся зробити перший крок? Мрієте стати стрункими й здоровішими, та не знаєте з чого почати? Намагаєтеся подолати стрес та впорядкувати свої думки? Не відкладайте «на завтра». Ця книжка — добрий спосіб почати позитивні зміни вже сьогодні. 

Масенко Л. Мова радянського тоталітаризму / НАН України. Інститут української мови. ‒ K.: TOB "Видавництво "КЛІО"", 2017. ‒ 240 с.
Мову радянського тоталітаризму розглянуто у виданні у двох аспектах: як мову великого ошуканства, що створювала світ словесних фікцій, призначених приховувати огидну дійсність, і як мову державного тероризму, антилюдську суть якої розкрито на основі аналізу текстів комуністичних вождів і документів каральних органів.
Україна. Голодомор 1946 – 1947 років: непокараний злочин, забуте добро / Андрій Бондарчук. Київ, ФОП Мельник М. Ю, 2017. – 605 с.
Книга є спробою подати голодомор 1946-1947 років при допомозі вчених, свідків, документів, як цілісну трагічну подію у її проявах, а три совєцькі голодомори - як складову політики, спланованої системою нищення України, упокорення духу українського народу Московією, царською, комуністичною, сучасною російською імперією і його незнищенність, високі моральні якості населення Західної України в нелегкі часи.


Корній Л. Історія української музичної культури від давнини до початку ХХ століття / Лідія Корній. - Київ : Музична Україна, 2018. - 368 с.
У монографії історія української музичної культури розглядається як цілісний процес від витоків до початку ХХ століття. Автор використовує комплексний підхід, яким передбачено розкриття розвитку музичної культури в історичному та загальнокультурному контекстах. Пріоритетним у висвітленні цього процесу на різних історичних етапах є музично-стильовий аспект. Книга орієнтована на музикознавців,  культурологів, а також усіх, хто цікавиться історією української музичної культури.
Киричук О. Кардинал Сліпий / О. Киричук. – Харків: ХКФ Глобус, 2018. – 128 с.
Ім’я Йосифа Сліпого (справжнє прізвище Коберницький-Дичковський) відоме як в Україні, так і далеко за її межами. Провідник Греко-католицької церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч був людиною трагічної долі. Репресований радянською владою, протягом 18 років Йосиф Сліпий поневірявся по тюрмах і таборах, проте не скорився, не зрікся віри, і його слова про головне лихо українців — брак єдності — і сьогодні звучать дуже актуально: «Внутрішні непорозуміння і дух незгоди — це одна з найголовніших причин нашого упадку... Тому провідною думкою є за всяку ціну втримати єдність...».


Морис Я. Чому захід панує – натепер / Ян Морис. Видання друге. – Київ: КЛІО, 2018. – 784 с.
У пропонованій книжці автор, відомий американський історик, захопливо й невимушено подає власну концепцію розвитку світової цивілізації. Його потрактування перебігу подій минулого цілком оригінальне й рясніє парадоксами, а прогнози на майбутнє здатні спричинити палку дискусію. 


Даймонд Дж. Зброя, мікроби і сталь: Витоки нерівностей між народами. – Київ: КМ-БУКС, 2018. – 512 с.
Смілива наукова розвідка американського еволюційного біолога Джареда Даймонда «Зброя, мікроби і сталь» — це світовий науковий бестселер, який розійшовся багатомільйонними накладами і продовжує долати нові рубежі. Автор розкриває первинні історичні причини нерівностей сучасного світу, які, на його думку, криються в глибинах доісторичного минулого людства. 
У грудні 2018 року до нас у бібліотеку поступили книжкові новинки, які з нетерпінням чекають свого читача!


Кернер Ш. Світлоскопія: роман / Шарлотте Кернер. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. – 176 с.
«Світлокопія» — молодіжний роман німецької письменниці Шарлотте Кернер, який здобув світову популярність та приніс авторці національну премію. Книжку переклали 14 мовами, а також екранізували в 2004 році.

У романі авторка описує недалеке майбутнє, де клонування людей стає можливим. Геніальна і самозакохана композиторка та піаністка Іріс Зеллін, довідавшись про свою невиліковну хворобу, просить клонувати її, бо хоче народити не просто дитину, а свою ідеальну копію. Це психологічний і сповнений внутрішньої динаміки роман про майбутні відкриття, до яких вже варто готуватися, про питання біоетики, авторитаризм батьків та одвічне протистояння поколінь.


Костина Н. Все, что мы скажем: роман / Наталья Костина. – Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2018. – 304 с.

Жасмин — женщина, сбежавшая с дочерью от мужа-деспота и отчаявшаяся найти покой и счастье в чужом городе. Георгий — инвалид, потерявший в автокатастрофе ногу, жену и, похоже, самого себя. Две эти израненные души встретились явно не случайно — им благоволят высшие силы, даруя шанс обрести любовь, о которой оба мечтали. Георгий всем сердцем привязался к чуткой и нежной Жасмин, и она оттаяла, почувствовав себя любимой. И когда муж Жасмин неожиданно находит беглянку и хочет отобрать у нее дочь, женщина-цветок теперь не одна — рядом с ней мужчина, которого она ждала всю жизнь.
Луцюк М. Ану дихни! : усмішки, заримовані анекдоти / Михайло Луцюк. – Луцьк: Терен, 2018. – 167 с.
«Ану дихни!» - перша поетично-гумористична збірка «сміхотерапевта» з с. Михлин, що на Горохівщині, Михайла Луцюка. До збірки увійшли усмішки, римовані анекдоти та гуморески на різну тематику, написані протягом 20 років: з 1997 по 2017 рік.
Тут кожен – від школяра до пенсіонера – знайде собі гумор до смаку.
Луцюк М. Все буде в шоколаді : сучасні байки / Михайло Луцюк. – Луцьк: Терен, 2018. – 17 с.
Раевская М. Когда говорит сердце: роман / Марина Раевская. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2018. – 160 с.
Маша знает Костю и Пашу еще со студенческих времен. Костик – душа компании, весельчак и балагур. Паша – его полная противоположность. Костя умеет говорить красивые слова, от которых Машино сердце начинает биться чаще, а Паша все больше молчит. Его слова – это цветы, походы в театр и кафе. Прошло время, а Маша так и не смогла понять, с кем из двух парней готова связать свою жизнь, в чьих объятиях хочет просыпаться каждое утро. ДТП, в которое попадает Маша, помогает ей услышать, что говорит ей сердце.

Українські прислів’я та приказки. – Харків : Віват, 2017. – 256 с.
Прислів’я та приказки шліфувалися століттями й передавалися від покоління до покоління, з уст в уста. Вони є своєрідним підсумком життєвого досвіду, відтворенням усього, чого сповнене людське буття: етики, моралі, звичаїв тощо. Кумедні та влучні вислови свідчать про кмітливість, спостережливість і дотепну вдачу українського народу. В них мало слів, проте багато змісту. Тож сміливо рушайте у чарівний світ українського фольклору на пошуки духовних скарбів.


Слободян Л. М., Слободян О. І. Довідник педіатра та сімейного лікаря. – Тернопіль: Навчальна книга – Боган, 2016. – 464 с.
У книзі лаконічно викладено основну інформацію із усіх розділів педіатрії: анатомо-фізіологічні особливості, оцінка фізичного і психомоторного розвитку дітей першого року життя, питання вигодовування дітей першого року життя, неонатологія, патологія дітей раннього віку, захворювання всіх органів і систем. Висвітлена невідкладна допомога і подана характеристика найпоширеніших лікарських препаратів. Даний довідник розрахований на педіатрів усіх профілів, сімейних лікарів, лікарів-інтернів, лікарів-курсантів.

Чапай А. The Ukraine / Артем Чапай. – Чернівці: Книги –ХХІ, 2018. – 240 с.
У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення? Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти The Ukraine пов’язані дотично, як у пазлі, – а з їхньої сукупності рельєфно виринають обриси України початку двадцять першого століття. Чи the України, як іронізують герої.Микола Онуфрійчук. Народжений Холмською землею: біобібліогр. покажч. / Упр. культури Волин. облдержадмін., Волин. держ. обл. універс. наук. б-ка ім. Олени Пчілки. - Луцьк : Терези, 2017. - 118 с.


Статистичний щорічник Волинь 2017 / за ред.. В. Науменка. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2018. – 457 с.
Статистичний збірник містить статті, таблиці, діаграми, які відображають становлення та розвиток економіки, соціальної і духовної сфер, фінансової системи та інших галузей Волині.

Сергійчук В. Український здвиг. – Т.1 Закерзоння. 1939 – 1947. Видання друге, доповнене. – Київ: ПП Сергійчук М. І., 2011. – 840 с.
У книзі, якою започатковується п'ятитомне видання документів і матеріалів про український національно-визвольний рух за відновлення й утвердження власної держави нашого народу з початком Другої світової війни, розповідається про пробудження національної свідомості лемків, надсянців, холмщан і підляшан, котрі протягом багатьох століть були поневолені чужинцями. На конкретних фактах показано, як поряд із жертовним відродженням українства в Закерзонні тут у 1939-1941 рр. готувався плацдарм для розгортання визвольної боротьби на Великій Україні.
Сергійчук В. Український здвиг. – Т.2 Волинь. 1939 – 1955. Видання друге, доповнене. – Київ: ПП Сергійчук М. І., 2011. – 840 с.
У черговій книзі п’ятитомного видання документів і матеріалів про український національно-визвольний рух за відновлення й утвердження власної держави нашого народу з початком Другої світової війни розповідається про пробудження національної свідомості українців-волинян, котрі протягом багатьох століть були поневолені чужинцями. На конкретних фактах показано, як поряд із жертовним відродженням українства на теренах історичної Волині у 1939–1941 роках готувався плацдарм для розгортання визвольної боротьби на Великій Україні.

Сергійчук В. Український здвиг. – Т.3 Прикарпаття. 1939 – 1955. – Київ: Українська Видавнича Спілка, 2005. – 840 с.

У черговій книзі п'ятитомного видання документів і матеріалів про український національно-визвольний рух за відновлення й утвердження власної держави нашого народу з початком Другої світової війни (під проводом А.Гітлера) розповідається про пробудження національної свідомості українців Карпатського краю, котрі протягом багатьох століть були поневолені чужинцями. На конкретних фактах показано, як поряд із жертовним відродженням українства по обох схилах Карпат тут у 1939—1941 роках готувався плацдарм для розгортання визвольної боротьби на Великій Україні (ОУН готувало террор). Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.

Сергійчук В. Український здвиг. – Т.4 Поділля. 1939 – 1955. – Київ: Українська Видавнича Спілка, 2005. – 840 с.
У черговій книзі п’ятитомного видання документів і матеріалів про український національно-визвольний рух за відновлення й утвердження власної держави нашого народу з початком Другої світової війни розповідається про пробудження національної свідомості українців Подільського краю.

Сергійчук В. Український здвиг. – Т.5 Наддніпрянщина. 1941 – 1955. Видання друге, доповнене. – Київ: ПП Сергійчук М. І., 2011. – 836 с.
У книзі, яка завершує п'ятитомне видання документів і матеріалів про український національно-визвольний рух (українського фашизму )за відновлення й утвердження власної держави нашого народу з початком Другої світової війни (під керівництвом Адольфа Гітлера), розповідається про Український здвиг на Наддніпрянщині в 1941—1955 роках. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.

Сергійчук В. Поляки на Волині у роки Другої світової війни. Документи з українських архівів і польські публікації – Київ: Українська Видавнича Спілка, 2003. – 576 с.
Документи з українських архівів дають можливість зрозуміти всю ту складну і трагічну ситуацію, в якій опинилися поляки Волині в роки Другої світової війни насамперед з вини свого уряду, який, не рахуючись з прагненням
корінного тут українського народу до створення власної державності, віддав наказ боротися за відновлення на цих теренах Речі Посполитої в довоєнних кордонах.
Підштовхуваний гітлерівцями і більшовицькими партизанами збройний конфлікт приніс великі жертви обом народам.Сергійчук В. Голодомор 1932-1933 років як геноцид українства. Видання четверте, доповнене. - Вишгород: ПП Сергійчук М., 2016. — 320 с.
У пропонованій книзі на основі архівних документів і спогадів очевидців обгрунтовується закономірність визначення голодомору 1932—1933 років в україні геноцидом українства відповідно до конвенції ООН щодо запобігання злочинів проти людства.Панченко В. Старовинні герби українських міст. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 384 с.
У пропонованому виданні — графічні реконструкції, описи та відомості з історії старовинних гербів міст і містечок з усіх регіонів нашої держави, відтворені за тогочасними документальними джерелами — від XIV до початку ХХ століття. Ця книга — безцінна знахідна для всіх небайдужих шанувальників українських старожитностей та нашої минувшини.
Реабілітовані історією: У двадцяти семи томах. Волинська область. – Кн.3. – Луцьк: Надстиря, 2017. – 688 с.
У третій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Волинська область» публікуються документи і матеріали з архівів України, які висвітлюють процес становлення, функціонування радянського тоталітарного режиму на території Волинської області.
Значне місце займають біографічні нариси про наших земляків і спомини громадян, які зазнали безпідставних переслідувань.
Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Волинської області (букви В–Г).


У листопаді 2018 року до нас у бібліотеку поступили книжкові новинки, які з нетерпінням чекають свого читача!


Бояркевич С. Міф / Світлана Бояркевич. – Львів : Свічадо, 2017. – 72 с.
Збірка поезій «МІФ» присвячена Героєві України, людині з великої літери ВАСИЛЕВІ СЛІПАКУ.А також – тисячам українських воїнів, чиєю кров’ю омита земля Донеччини і Луганщини.
Бредбері Р. Усмішка: оповідання. - Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2016. — 368 с.

Воеводин С. Ратник княгини Ольги: роман / Святослав Воеводин. — Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. — 288 с.
После гибели любимого мужа, князя Игоря, Ольга желала одного — мести древлянам. Жажда расплаты и крови поглотила ее. Княгиня и не догадывалась, как сильно полюбил ее верный воин Ясмуд. Он почти заменил отца маленькому Святославу. Шли годы, княжич возмужал, прослыл могучим и беспощадным воином. Тем временем император Константинополя именовал Ольгу правительницей Руси. Да только Святославу, жаждущему власти, не по душе такое покровительство. Он хочет править единолично, избавившись от Ольги. Но на пути у княжича встанет верный Ясмуд… 
Гуменюк Н. Дожити до весни: роман /  Надія Гуменюк. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 240 с.
Життя як детектив. Життя як драма. Життя як воскресіння… Три захопливі історії: про кохання і зраду, любов і ненависть, надію і випробування, що туго вплетені в суспільні реалії України. Анна. Єва. Анабель. Що їх поєднує? А може, це сюжет однієї жіночої долі, дуже непростої, непередбачуваної, сповненої таємниць, із карколомними поворотами? Бо ж тричі мала розпрощатися з життям онука поліського скрипаля Луки Баскаля, остання гілочка родинного дерева, коріння якого — поліська красуня та наполеонівський офіцер. Лейтмотивом усього роману є сповідь червоної скрипки, що мандрувала з Парижа на Волинь і стала своєрідним свідком як історичних подій впродовж двох століть, так і особистих людських злетів та падінь.

Гуменюк Н. Квіти на снігу: роман /  Надія Гуменюк. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 208 с.
Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя… Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована — донька художника, який загадково загинув у своїй майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця… Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження — такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна.Кідрук М. Не озирайся і мовчи : роман / Макс Кідрук. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 512 с.
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.


Космовська Б. Samotni.com / Барбара Космовська. – Харків: ВД «Школа», 2017. – 208 с.
            Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак — копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу — хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, — це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю.

Кривенький С. Волинь моя: пісні для народного хору, вокального ансамблю та солоспіву. – Вид. 3-тє, доп. – Ковель: підприємець Івановський В. М., 2018. – 76 с.
            У цій книзі, перевидання якої зініціювала дочка композитора Леся Степанівна, зібрані кращі твори незабутнього пісняра.
Май Л. У любви два берега: роман / Лана Май. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2017. – 256 с.
Алиса и Женя — идеальная семья. Но только на первый взгляд. Спустя год в браке Алиса осознала, что ее муж отдалился от нее, пламя страсти и романтики в их отношениях давно уже превратилось в дымящийся костерок. После одной из своих командировок Женя неожиданно признается Алисе, что изменил ей… Это становится последней каплей. Подруга Алисы Галины советует девушке отомстить мужу, закрутив интрижку на стороне. Встреча с галантным французским адвокатом Арно превращает жизнь Алисы в настоящую сказку, полную пылких объятий, романтики и жарких ночей. Алиса теряет голову в объятиях красавца-любовника, но вдруг понимает, что все еще любит своего мужа. Бурная река терзаний, сомнений и любовных испытаний захлестывает девушку. Нелегкий выбор между грезами и обычной жизнью. К какому берегу пристанет сердце Алисы?

Мункастер Г. Айседора Мун запрошує на день народження / Гаррієт Мункастер. – Харків: Vivat, 2018. – 115 с.
Хто ж не любить день народження? Так само і незвичайна дівчинка Айседора чекає на своє свято, влаштувати яке беруться її батьки — мама-фея і тато-вампір. І в тому, що це буде неймовірна подія, немає жодного сумніву.
Айседорі до вподоби людські вечірки, на які запрошують її друзі. А от свою вона очікує з нетерпінням і страхом: що ж вигадає її шалена родина?
Мункастер Г. Айседора Мун іде до школи / Гаррієт Мункастер. – Харків: Vivat, 2018. – 123 с.
В Айседори мама — фея, тато — вампір, а вона схожа на них обох. Дівчинці до вподоби ніч, кажани та чорна балетна пачка, однак не менше вона любить сонячне світло, свою чарівну паличку і Рожевого Кролика. Коли настав час іти до школи, Айседора вагалася, куди податися, — до школи вампірів чи до школи фей? Яку ж вона обере?


Мункастер Г. Айседора Мун їде на море / Гаррієт Мункастер. – Харків: Vivat, 2018. – 114 с.
Минули літні канікули, і ось нарешті після відпочинку можна зустрітися у школі з друзями. І обов’язково хтось запитає про літні пригоди… Айседора із татом-вампіром і мамою-феєю побували на морі, але там сталася дивна пригода… З людськими дітьми такого на канікулах не буває.


Якимчук Г. Я просто жінка з ароматом кави: поетична збірка / Галина Якимчук. – Дрогобич: Коло, 2017. – 36 с.
            Галина Якимчук – учитель початкових класів Галичанської школи. Вона є авторкою багатьох поетичних та пісенних збірок, зокрема книг «Срібний дощ» та «Троянди в крапельках роси». Твори вчительки публікувалися на шпальтах обласних та всеукраїнських видань, а також у збірках «Духовні скарби вчителя» та «Пульсуючі джерела».

Манько В. Взірці українських народних писанок / Віра Манько. – Київ: Свічадо, 2008. – 40 с.
            Віра Манько - львів'янка. Писанкарством займається з 1986 року, активно популяризуючи писання автентичних народних писанок. У 2001 році з'явилася її книжка про народну писанку. В ній авторка загострює увагу на функціональності писанки й особливо на символічності її орнаменту незнищенного знакаового коду нації та пралюдства, що становить надзвичайну цінність для науки і культури, а тому потребує певної консервації.ВЕЛИКДЕНЬ! РОЗПОЧИНАЙТЕ ПИСАТИ ПИСАНКИ! Видавництво "Свічадо" пропонує видання, яке стане у пригоді майстрам-початківцям та аматорам писання писанок. 40 кольорових таблиць із взірцями українських народних писанок у папці, на якій знайдете пояснення, як написати писанку.

Нікалео Н. Квітникарка: роман / Ніка Нікалео. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 192 с.
Вікторія знаходить у собі сили жити далі, творить себе, закохується і мріє про нову родину, про ще одну дитину, донечку. Їй постійно сниться дівчинка, яка здається знайомою і кличе Віку мамою, що її страшенно лякає і бентежить. Та життя жінки летить шкереберть, коли під час гінекологічного огляду в неї виявляють пухлину. Лікувати її береться гінеколог з бездоганною репутацією та жахливим характером...

Талан С. Матусин оберіг : роман / Світлана Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 с.
Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО... Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…

У сяйві слова: афоризми, філософські максими та роздуми Євгена Сверстюка / Упор. А. Криштальський. – Луцьк: Терен, 2018. – 112 с.
Афористичні вислови знаного письменника, філософа і вільнодумця, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Євгена Сверстюка уже давно поширюють шанувальники його слова. Чимало з них стали воістину крилатими. Під цією обкладинкою зібрано більш як 350 найзмістовніших афоризмів та філософських максим, що можуть послужити багатьом поколінням українців справжніми духовними дороговказами.


У сяйві слова: афоризми, філософські максими та роздуми Євгена Сверстюка / Упор. А. Криштальський. – Луцьк: Терен, 2018. – 112 с.
Афористичні вислови знаного письменника, філософа і вільнодумця, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Євгена Сверстюка уже давно поширюють шанувальники його слова. Чимало з них стали воістину крилатими. Під цією обкладинкою зібрано більш як 350 найзмістовніших афоризмів та філософських максим, що можуть послужити багатьом поколінням українців справжніми духовними дороговказами.

У травні 2018 року до нас у бібліотеку поступили книжкові новинки, які з нетерпінням чекають свого читача!


Альєнде І. Японський коханець: роман / Переклад з іспанської Сергія Борщевського. — Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. — 248 с.
Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом — не мали б ніколи зустрітися. Однак доля (чи воля письменниці) звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому.


Боярчук П. Душа болить і … воскресає: творчий спадок Петра Боярчука/ П. О. Боярчук. – Житомир: Вид. О. О. Євенок, 2017. -304 с.
Книжка відомого журналіста і письменника виходить до 75-річчя утворення «Там десь далеко на Волині…» УПА. В ній опубліковані матеріали, присвячені висвітленню правди про борців за незалежну й соборну Україну.
Винничук Ю. Лютеція : роман / Юрій Винничук ; худож.-оформлювач О. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2017. – 314 с.

Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.Войнович, В.М. Малиновий пелікан : роман / Володимир Войнович. – Харків : Фоліо, 2016. – 252 с.

Якщо визначати жанр нового роману Володимира Войновича, то його можна назвати «роман-бомба», бо одразу після публікації він неодмінно вибухне. Адже письменник у ньому говорить про таке, що у російському середовищі воліють мовчати – хто ж захоче відверто визнавати свої помилки та вади, зізнаватися в абсурдному устрої російського життя?


Герасим’юк В. Кров і легіт : вибрані вірші і поеми / Василь Герасим’юк. – Вид. 2-ге. – Чернівці : Букрек, 2017. – 320 с.
«Кров і легіт» є книгою доволі універсальною, на різні читацькі смаки. Скажімо, Василь Герасим’юк пише вірші у різних розмірах чи без розмірів, з римою чи без, його твори спокійнісінько поєднують суто ліричний підхід із сюжетним, епічним, розповідним, опертя на класичний раціональний канон із ірраціональними зміщеннями.
Драч І. Криниця для спраглих : кіно / Іван Драч. – Харків : Фоліо, 2017. – 589 с.

Читачам пропонуються дев'ять сценаріїв і кіноповістей видатного поета і кінодраматурга Івана Федоровича Драча. За більшістю з них знято повнометражні фільми, визнані знаковими сторінками вітчизняного кінематографа. У виданні вміщено також поезію Івана Драча, примітки, коментарі, рецензії та спогади українських діячів культури, інтерв'ю і статті самого автора.

Дяченко М. та С. Варан : роман / Дяченко Марина, Дяченко Сергій. – Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. –316 с.
Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна поставити собі кожна людина..

Дяченко М. та С. Віта Ностра : роман / Дяченко Марина, Дяченко Сергій. – Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. –380 с.
Віта Ностра» — роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, про біль і страх. Істинний страх, коли боїшся, що щось може статися з твоїми близькими, коханими, рідними, беззахисними, та ще й через твою провину, змушує Сашу Самохіну вступити до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викладачі — на занепалих янгелов. І життя її перетворюється на жахіття...

Квітка-Основ’яненко Г. Ф. Маруся / Г. Ф. Квітка-Основ’яненко. – Харків: Віват, 2017. –128 с.

Зворушлива історія кохання лагідної красуні Марусі і палкого сміливця Василя нікого не залишить байдужим. У дивовижному світі повісті юні читачі, переживаючи разом з героями всі труднощі та поневіряння, захопляться їхньою любов’ю, добротою та вірністю і дізнаються багато цікавого про нашу старовину та звичаї.


Кешеля Д. Дай сили заплакати: роман-видіння  / Дмитро Кешеля. – Київ: ВЦ «Академія», 2017. –128 с.
Усе в них було юно і красиво. А коли Віоланни трагічно не стало, світ очужів і життя втратило сенс. Але він уже володів даром відкриття інших світів. І переступив їхню межу, багато побачив, пережив, передумав і зрозумів. І зустрів Віоланну. І пізнав з нею ще не пізнане...

Про це — сповнена багатьох подій, глибоко лірична і філософська історія «Дай сили заплакати».


Кешеля Д. Терен зацвів: Оповідання. Повість  / Дмитро Кешеля. – Київ: ВЦ «Академія», 2018. –160 с.

Земні, як коріння, цвіт і колючки терену, герої цієї книжки. Красиво і тяжко живуть. Караються любов’ю, радіють роботі і вдивляються в небеса.

Кононович Л. Чигиринський сотник : роман / Леонід Кононович. – Харків : Ранок ; Фабула, 2016. – 528 с.
Леоніда Кононовича звикли  вважати основоположником кримінального жанру в українській літературі, але його новий роман «Чигиринський сотник» — щось зовсім інше. Це гостросюжетна оповідь про маленького козака, що немов зринув із надр стародавньої легенди, безтурботного мандрівника в нетрях язичеської демонології, і в той самий час — теперішній лицарський роман, «козацьке фентезі», де національна традиція перегукується із чужоземними містичними практиками, а чудове багатство мови сполучається з бойовою динамікою історичної саги Це по-справжньому екстремальне читання, несподіваний і гострий погляд на наше минуле й «український мир».
Лазарук В. А. Світязь: Пісня розстріляних пролісків. Документальний есей у 3-х томах із Хронікою. Том ІІ.– Київ: САМ, 2017. – 448 с.
Цей твір - підсумок багаторічної праці автора в документально-художньому дослідженні Шацького природного національного парку, різноманітних проблем, пов'язаних із його історією, охороною та збереженням. Перший том розпочинається романтичною баладою з епохи середньовіччя "Погоня" про драматичні події 1554 року: сватання волинського князя Дмитра Сангушка по острозької княжни Гальшки, його втечу в Чехію і трагічну смерть у Яромежі. Книги "Подорож із колезьким ассером" та "Полісся чар" на основі архівних документів подають белетризовану історію регіону впродовж двох століть - XIX і XX (до 1939 року). Творові притаманна публіцистична загостреність.Лойко, С. Рейс : роман-трилер / Сергій Лойко. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 426 с.
Сергія Альохіна не турбували питання війни та політики у сонячному Лос-Анжелесі, поки вони не стали його особистою справою. Тепер про спокійне життя можна забути, адже в збитому над Східною Україною «Боїнгу» летіла його сім'я.
Тепер відчайдушному головному героєві належить особисто дізнатися про трагедію, пов'язану з цією катастрофою. Йому допомагає американська журналістка, також небайдужа до того, що трапилося. Там, у центрі військових дій східних областей, їм належить дізнатися всю правду про зловмисників та зіткнутися з війною віч-на-віч.
По стопах Альохіна слідують старі та нові вороги, а також серійний вбивця... Чи вдасться йому помститися за своїх близьких та залишитися у живих? Дізнайтеся в гостросюжетному трилері Сергія Лойка «Рейс»!


Мартін, Дж. Р. Р. Бенкет круків : Кн. 4 : фантастична сага : Пісня льоду й полум'я. / Джордж Р.Р. Мартін. - Київ : Видавнича група KM-БУКС, 2016. - 831 с.
Фантастична сага "Пісня льоду й полум'я" давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами.
Четверта книга циклу - "Бенкет круків" - це перший крок до примирення у роздертому чварами королівстві, з руїн якого постають нові хисткі союзи й альянси, та поки переможці плетуть небезпечні інтриги, їх може зненацька заскочити справжній ворог.
Мартін, Дж. Р. Р. Буря мечів : Кн. 3 : фантастична сага : Пісня льоду й полум'я. / Джордж Р.Р. Мартін. - Київ : Видавнича група KM-БУКС, 2016.  - 1151 с.
Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі,, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Третя книга циклу — «Буря мечів» — це історія братовбивчої Війни п’ятьох королів на тлі страшної загрози для всього людства, яка вже насувається з-за Стіни.


 Мартін, Дж. Р. Р. Гра престолів : Кн. 1 : фантастична сага : Пісня льоду й полум'я. / Джордж Р.Р. Мартін. - Київ : Видавнича група KM-БУКС, 2017. - 799 с.
Фантастична сага "Пісня льоду й полум’я" давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Перша книга циклу — "Гра престолів" — це захопливий світ Сімох Королівств, де літо й зима тривають по кілька років, з півночі наступають загадкові й моторошні вороги, а вельможні родини ведуть ненастанну війну за престол.

Мельниченко Н. #ЯНеБоюсьСказати: найвідвертіша книжка для підлітків/ Настя Мельниченко.  — Харків: Фоліо, 2017. — 213 с.
Настя Мельниченко – народилася у 1984 році в Києві. Громадська діячка, в минулому журналістка, мама двох синів – Ярослава і Северина. У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція #яНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуального насильства стосовно себе, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.

 Павлюк І. Заборонений цвіт: Ранні повісті. — Луцьк: Твердиня, 2007. — 268 с.
Рано чи пізно поети стають прозаїками. Звісно, не всі. У випадку з Ігорем Павлюком ситуація трохи інакша. Складається враження, що він паралельно з музою поезії все життя дружив і з музою прози. У своїй новій книзі І. Павлюк подає ранні зразки свого «прозового» буття. У них тісно переплітається фантазія і реальність, любов і ненависть, смерть і життя. Але майже на кожній сторінці із-за маски прозаїка прозирає маска поета. Це одночасно є і позитивом і негативом «Забороненого цвіту». А щодо серії, яка прихистила ще одного автора… Проза поета — сама собою вже ексклюзив…


Роздобудько, І. Подвійна гра в чотири руки: роман / Ірен Роздобудько.– Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 224 с.
Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця... Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть...


Ренд, А. Атлант розправив плечі : роман. Ч. 1. Несуперечність / Айн Ренд ; пер. з англ. А. Переверзєва, В. Стах. - 5-те вид. - Київ : Наш формат, 2017. - 391 с.
Є такі книжки, що випереджають свій час. З’явившись у книжковому магазині у 1957 році, цей твір довгий час критикувався літераторами, залишаючись на задвірках літературного процесу і читацької уваги. Але через кілька десятиліть трилогія стала викликати інтерес спочатку в США, а потім і в усьому світі. У 2000 році стався справжній бум популярності, роман перевидавався багатомільйонними тиражами, а соціальні мережі захлеснула хвиля захоплених рецензій і тисяч цитат. У 2009 році роман отримує ряд нагород і стає бестселером. Купити книгу «Атлант розправив плечі» варто любителям якісної антиутопії з сильним соціальним, економічним і філософським підґрунтям.Ренд, А. Атлант розправив плечі : роман. Ч. 2. Або - або / Айн Ренд ; пер. з англ. С. Андрухович. - 5-тевид. - Київ : Наш формат, 2017. - 430 с.
Друга частина трилогії «Атлант розправив плечі» розвінчує омани оптимістично налаштованих борців за рівність та братерство. Продовжується історія боротьби головних героїв Даґні Таґґарт та Генка Ріардена з нещадною державною системою, що вже почала руйнувати себе з середини…


Ренд, А. Атлант розправив плечі : роман. Ч. 3. А є А / Айн Ренд ; пер. з англ. С. Андрухович. - 5-те вид. - Київ : Наш формат, 2017. - 567 с.
Деструктивні тенденції у світі та суспільстві прискорюються у міру того, як великі промисловці і талановиті підприємці зникають з публічного життя. Даґні Таґґарт продовжує свої пошуки і, здається, впритул наближається до розкриття таємниці. Дедалі частіше вона чує ім’я загадкового Джона Ґолта, але чи він янгол-месник, а чи то створіння пекла, не в змозі сказати ніхто.

Світязь : альманах. Ч.22. / редкол.: Н. Гуменюк та ін. – Житомир: Бук-Друк, 2017. – 218 с.
13 розділів альманаху знайомлять читача з літературним життям та подіями 2017 року. Серед авторів, твори яких увійшли до чергового номера, зустрічаємо імена добре знайомих широкому загалу прозаїків, поетів, публіцистів Волині і молодих літераторів-початківців. З новинками літератури знайомить розділ «книжкова полиця». Цікавим для читачів буде прозовий твір нині вже покійного письменника і журналіста Івана Корсака «Вартовий Лорд».
Часопис буде цікавим і корисним для всіх, хто любить літературу та цікавиться літературним життям краю.

Скрябін К. Я, Шонік і Шпіцберген / Кузьма Скрябін. – Харків : Фоліо, 2017. – 122 с.

У повісті «Я, Шонік і Шпіцберген», а також у піснях 2006—2014 років, що увійшли до видання, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією.
Талан С. Спокута : роман / С. Талан ; дар. Ю. А. Мох. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 304 с.
Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові.Талан С. Раздели мою печаль : роман / Светлана Талан. — Харьков : «Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. — 240 с.
Милана росла в семье, где все жили по правилам отца-военного. Он — настоящий домашний тиран и девушка, даже повзрослев, живет в постоянном страхе и унижениях. Она встречается с парнем, но папа хочет выдать ее замуж за военного… Милана не в силах противиться отцу, она втайне мечтает вырваться из дома и начать нормальную самостоятельную жизнь…
Таран Л. Крила Магдалини / Людмила Таран. – Чернівці : Букрек, 2017. – 232 с.
Вона не ангел, вона – Магдалина. Грішниця? Свята? Вона – як усі, вона – особлива. Уляна, Інна, Галина, Ліна – це також її імена. Впізнаєте? Може, з котроюсь із них вас зводила доля. Може, якась промайнула у вашому сні…
На завершення – цикл любовної лірики “Вірші, надіслані Сапфо”: як своєрідний щоденник серця. Лис В.  Таємна кухня погоди: Книга народного синоптика / В. С. Лис. - Луцьк: "Твердиня", 2008. -80 с.

Як можна прогнозувати погоду на рік і навіть більше? Чому прогнози на одні роки вражаюче точні, а на інші справджуються лише наполовину? Які погодні прикмети підтверджуються найбільше? Чи впливає на погоду так званий «парниковий ефект»? У чому насправді причина глобального потепління і скільки воно триватиме? Чому таке ж потепління було тисячу років тому? Як впливали на хід світової історії погодні катаклізми – бурі, дощі, град, морози? Якою була погода три чи п'ять століть тому й коли до нас навідається справжня зима? Чи можна було передбачити катастрофічну повінь на Прикарпатті й Буковині?

Слава і гордість культури України: Випускники Волинського державного училища культури і мистецтв ім.. І. Ф. Стравінського 1952-1997 рр. / упор. А. П. Антонюк та ін. – Луцьк: Твердиня, 2017. – 408 с.
Ця книга містить матеріали про життя і творчий шлях випускників мистецьких навчальних закладів – попередників нинішнього Волинського державного училища культури і мистецтв ім.. І. Ф. Стравінського, які удостоєні державних почесних звань за період з 1952 по 1997 роки минулого століття.

Колб С. О. Запобігання незаконному заволодінню транспортними засобами в Україні : монографія / Колб Сергій Олександрович. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2016. – 264 с.
В монографії з’ясовано зміст незаконного заволодіння транспортними засобами України, здійснено кримінологічну характеристику даного злочину за період з 2001 по 2015 рр.Кралюк П. М. ДІОПТРА, або  Дзеркало, в якому бачимо не лише себе, а й інших, подорожуючи в часі та просторі : історико-інтелектуальний детектив / П. М. Кралюк. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2007. – 116 с.
Книгу «Діоптра» умовно жанрово можна означити як історико-інтелектуальний детектив. Її сюжет побудований на пошуку нібито невідомого до сьогодні твору мовознавця, письменника, церковного й освітнього діяча, архімандрита Мелетія Смотрицького, на думку одного з персонажів останньої його книги.
Написана у динамічному кінематографічному стилі «Діоптра» тримає читача у постійній і неослабній напрузі. Історичні кадри легко і невимушено переходять у часи нинішні і навпаки, висвітлюючи повніше чи менше ту чи іншу постать, зокрема Кирила Транквіліона-Ставровецького, Касіяна Саковича, Гедеона Балабана, Швайпольта Філя та інших, а також двох головних героїв, Мелетія Смотрицького та автора - нашого сучасника.

Кралюк П. «Білі плями» в історії української філософії : наукові нариси / Петро Кралюк. – Луцьк : Твердиня, 2007. – 164 с.
Автор цієї книги, доктор філософії, професор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, робить спробу «зафарбувати» деякі «білі плями» у царині української філософії. Частково заперечуючи думку Дмитра Чижевського про те, що українці не належать до «філософських народів», він певним чином намагається підійти до цього і об’єктивніше, і скрупульозніше, разом з тим не прикрашаючи дійсності.
Аджемоглу Дарон; Робінсон Джеймс. Чому нації занепадають / пер. З англ.. Олександра Дем’янчука. – 2-ге вид., випр.. – Кихв: Наш формат, 2017. – 440 с.
Чому деякі нації багаті, а інші - бідні? За яким критерієм це визначати: добробут та злидні, високий та низький рівень охорони здоров'я, достатня кількість їжі та її нестача? Яка цьому причина - культура, кліматичні умови, географія? Чи, може, неправильна політика?
У світі існують нації, які протягом своєї історії так і не змогли досягнути успіху. Вони постійно говорять про свої кроки на шляху до достатку, але результату немає. Натомість ми бачимо інші країни, які постійно ростуть та розвиваються, і рівень життя у таких країна є значно вищим, ніж у інших.
Чому так стається? Які процеси та рішення впливають на це? Саме ці питання досліджують автори і саме на них пропонують свою власну відповідь.
Книга ґрунтується на п'ятнадцятирічних дослідження. Її рекомендують читати Білл Гейтс та Марк Цукерберг.


Герус Л. Українська народна іграшка/ Людмила Герус. – Київ: Балтія-Друк, 2017. – 63 с.


Косміна О. Українське народне вбрання/ Оксана Косміначв. – Київ: Балтія-Друк, 2017. – 63 с.
Видання знайомить читача з оригінальними зразкамитрадиційного вбрання українців кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію прорегіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому багатстві і розмаїтті.

Яблонська Т. Книга, яку знищили / Тетяна Нилівна Яблонська ; вірші Іван Драч ; вступ. ст. Іван Драч.– Київ : Мистецтво, 2017. – [56] с. : іл.
Пропоноване видання – художня реконструкція альбому «Тетяна Яблонська» з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини, який був надрукований у 1969 році. З ідеологічних міркувань весь його наклад у 4000 примірників було знищено. Радянська влада не допускала відходу художниці від соціалістичного реалізму та заборонила пропагувати нові тенденції у творчості Тетяни Яблонської, відомої перш за все, знаменитою картиною «Хліб» (1949).

Добровольчі батальйони/ Катерина Гладка,Дмитро Громаков, Вероніка Миронова та ін.- Харків: Фоліо,2017.-325с.,іл.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробутів – і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших степів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробути у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект  «Добробати» - це хроніка історії духу і водночас роздуми над його природою. Створення добробутів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.

Пекар В. Різнобарвний менеджмент: еволюція мислення, лідерства та керування/ Валерій Пекар.-К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017.-191с.,іл..
У книзі популярно викладена «інтегральна динаміка» - теорія еволюції людського мислення, організацій і великих соціальних систем. Текст заснований на курсі лекцій, який читається автором у провідних українських бізнес-школах, але істотно перевищує його за обсягом.

Нассім Ніколас Талеб. Чорний лебідь. — Київ : Наш Формат, 2017. — 392 с.
Цілком очевидно, що життя — це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стик- нулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом? Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем.


Плавюк, Н. И. Возрождение первинного християнства / Николай Игнатьевич Плавюк.-Вижница: Черемош, 2017. - 298с.
Люди, читая библию, не понимают её содержания. Эта книга впервые в мире открывает человечеству путь к истинному пониманию Библии.

Коллінз Джим. Від хорошого до величного. Чому одні компанії прориваються, а інші – ні / Джим Коллінз: пер. З англ.. Оксана Савчин. – Київ: Наш формат, 2017. – 368 с.

У цій книжці Джим Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, п’ятнадцять років поспіль показували найкращі результати у своїй галузі. Як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Джим Коллінз вивів формулу — дев’ять кроків, які дозволять розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки.


Плавюк Н. И. Энергетическая технология Плавлюка / Николай Игнатьевич Плавюк.-Косов: «Писанный камень», 2017. - 36с.
В этой книге раскрыты секреты некоторых авторских разработок в области электромагнитных процессов.
Научные открытия и технические изобретения автора, изложенные в этом издании, впервые в мире открывают путь нашей цивилизации к получению электрического тока в промышленных масштабах абсолютно новым способом.
Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві: - Київ: Pictoric, 2017. – 136 с.21.12.17 до нас у бібліотеку поступили книжкові новинки, які з нетерпінням чекають свого читача!

 
Винничук, Ю. П. Діви ночі [Текст] / Ю. П. Винничук; худож-оформлювач В. М. Карасик. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. – 314 с.
     Повість «Діви ночі» – один з найвідоміших бестселерів української літератури. Події книги розгортаються у 1978 році. Герой повертається з армії і з головою поринає у шалений вир життя – такого, якого він ще не знав. «Фарцовки», друзі-сутенери, проститутки, стара пані, що у своїй «школі» готує дівчат для певних послуг, - за всім цим світом герой спочатку споглядає. Але швидко стає у ньому «своїм»…

Вербич Віктор. За тінню пісні журавлиної : вірші / В. О. Вербич. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2016.  – 132 с.
У збірці «За тінню пісні журавлиної» – вірші, написані Віктором Вербичем впродовж останнього часу. Де б не творилися ці тексти: у Луцьку, в селі Грибовиця на Волині, у Стамбулі чи на турецькому Середземномор’ї, – в них образи мінливої мелодії буття, вдячність Всевишньому за земні іспити, чуття сучасної української трагідрами.
Гавел Вацлав. Промови та есеї / Переклад із чеської. – Київ, Видавничий дім «КОМОРА», 2016. – 144 с.
            П’ять блискучих текстів Вацлава Гавела, одного з найяскравіших інтелектуалів двадцятого століття, дисидента, політичного діяча, першого президента Чеської Республіки. У його баченні політика — не технології й маніпуляції, а постійна боротьба за ідеали й цінності, незламна віра в людину та в силу європейської культури. Вацлав Гавел нагадує про важливість історії, свободи, сумління, особистої відповідальності та спільних дій, і хоча тексти написано про інший час та про інше суспільство, українцям буде напрочуд легко впізнати в них проблеми, які ще не вповні здолали ми самі.

Дзюба, I. М. «Гармонія крізь тугу дисонансів…» / Іван Дзюба, Ліна Костенко, Оксана Пахльовська. – К.: Либідь, 2016. – 584 с.
Це книжка про письменника в Часі – і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко – і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.
Дзюба, І. М. Чорний романтик Сергій Жадан / І. М. Дзюба ; [худож. М. Паленко]. – Київ : Либідь, 2017. – 112 с. : іл.
Ця книжка - своєрідна зустріч двох поколінь українських літераторів. Авторитетний і досвідчений Іван Дзюба ділиться своїми думками щодо творчості Сергія Жадана - одного з кумирів нинішньої молоді.Дочинець М. Мафтей. Книга написана сухим пером / Мирослав Дочинець. - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с.

В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини XIX століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби... Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, засрібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і...Дяченки М. та С. Королівська обіцянка: роман / Марина та Сергій Дяченки; худож.- іл. Ю. Є. Нікітін; худож.-оформл. Н. С. Галавур. — Харків: Фоліо, 2017. — 284 с.
Ліна несподівано для себе знову потрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?.. Її супутники — людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці — пастка, йдеться про життя на краю від загибелі... Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки...Дяченки М. та С. Страта: фантастичний роман / Марина та Сергій Дяченки; худож.- іл. Ю. Є. Нікітін; худож.-оформл. Н. С. Галавур. — Харків: Фоліо, 2017. — 349 с.
     ...Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором — її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ...


Енциклопедія Сучасної України. Т. 18: Лт - Малицький / Ін-т енцикл. дослідж. ; голов. редкол.: Дзюба І. М. [та ін.]. - 2017. – 712 с.
Енциклопе́дія суча́сної Украї́ни (ЕСУ) — багатотомне енциклопедичне вида́ння (алфавітна енциклопедія) про Україну в усіх вимірах від початку XX століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. Специфіка ЕСУ полягає в тому, що в ній переважає сучасний матеріал, особлива увага приділяється явищам, процесам, поняттям, що характеризують добу державної незалежності України.Жулинський М. Моя друга світова: роман-хроніка в голосах / Микола Жулинський. — Київ: Ярославів Вал, 2016. — 416 с.
Автор «Моєї Другої світової» веде читача від дитячих вражень із пронизливою нотою «інтуїції душі» до суворого стилю історичних документів та ремінісценцій минулого, від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення – такі «концентричні кола» осягнення цього роману-хроніки воєнної і повоєнної долі української людини. Оповідь тримає увагу читача, хвилює, оскільки тремтливий ліхтарик авторського бачення перебуває в чутливій руці людини, невіддільної від Батьківщини.
Жадан С. Інтернат / Сергій Жадан. — Чернівці: Meridian Czernowitz, 2017. — 336 с.
…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…
Калитко К. Земля загублених, або Маленькі страшні казки: оповідання / Катерина Калитко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с.

Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з «нормального» світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу — так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання — про них. Кожна історія — як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.

Келлі Марта Холл. Бузкові дівчата. Роман / Пер. з англійської В. Горбатька. — Київ: Нора-Друк, 2017. — 544 с. — серія «Читацький клуб».
Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію. Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.

Кідрук М. Зазирни у мої сни : роман / Макс Кідрук. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 528 с.
На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, котра оселилася у снах? Мирону Белінському доведеться шукати відповідь на це запитання самому: його батько покинув родину дуже давно і без пояснень, його друзі не здогадуються про те, що відбувається з маленьким Тео. Мирон проковтне зраду найближчої людини, знехтує порадами лікарів, відмовиться від кар’єри і навіть дозволить ученим зазирнути в мозок свого сина. Та чи допоможе це здолати силу, яка заволоділа думками Тео? Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом? І чи не занадто високою буде ціна?Ковальчук С. І. Мар’янівка. Краєзнавчий нарис / С. І. Ковальчук. – Луцьк: Терен, 2013. – 190 с.
У краєзнавчому нарисі Світлани Ковальчук йдеться про минуле й сьогочасне селища Мар’янівка Горохівського району Волинської області. Автор всесторонньо охоплює всі аспекти життя мешканців Мар’янівки від часу заснування до сьогоднішніх днів, розповідає про відомих людей, котрі народилися й виросли в цьому мальовничому куточку Волині.
Ковальчук С. І. Під покровом Божої Матері. Історія села Цегів та церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Історико-краєзнавчий нарис / С. І. Ковальчук. – Луцьк: Терен, 2017. – 163 с.

У своєму нарисі краєзнавець Світлана Ковальчук досліджує історію будівництва і відкриття церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Цегів Горохівського району Волинської області.Коробчук П. П. Священна книга гоповідань / Павло Коробчук. — Київ : Видавничий дім «Освіта», 2017. —220 с.
"Священна книга гоповідань" - історія життя трьох братів, які потрапляють у парадоксальні кримінальні та вуличні перипетії: викрадення дітей, махінації з нерухомістю, торгівля внутрішніми органами, пограбування банку і товарного поїзда, підробка наукових ступенів, підпал будинку, парламентські вибори, розгін Євромайдану, тощо. Корсак І. Запізніле кохання Миклухо-Маклая / Іван Корсак. – Київ: Ярославів Вал, 2016 р. – 232 с.

Знайти себе і своє кохання – така звивиста й неймовірно трудна дорога… На ній всесвітньо відомий вчений і мандрівник Миклухо-Маклай має зустрітися з кремінними кігтями тигра і пащами роздражнених крокодилів, верхи на слонах здолати півконтинента і ночувати серед канібалів, дослідити племена, досі незнані, і закласти основи низки нових наук. Як підкорював острови і жіночі серця український Колумб, і що відбувалося в його душі?Лем С. Соляріс. Повернення із зірок. Непереможний / Станіслав Лем. — Тернопіль: Богдан, 2016. — 768 с.
Як це часто буває із книгами справді талановитих фантастів, твори Лема сьогодні в багатьох речах стали такими, що передбачили майбутній побут і технічні винаходи. Проте головною цінністю книг Станіслава Лема є його вміння заглянути у майбутнє як філософ — передбачити проблеми, з якими зустрінеться людство, застерегти та навіть врятувати від них.
Фантастичний роман С. Лема «Повернення із зірок» можна читати із двох поглядів. Найперше, читач знайде тут цікавий фантастичний сюжет. А ті, хто заглибляться у книгу більше — інтерпретуватимуть її як філософський роман. Ці дві лінії хоч і розраховані на читачів різного типу, проте роблять роман цікавим для широкого кола читачів.

Ольга Ляснюк. [без іронії]: проза / О. Л. Ляснюк. – Луцьк : ПВД “Твердиня”, 2016. – 136 с.
Ольга Ляснюк у прозі часто озвучує те, що заховане у підсвідомості. Читач запропонованої книжки може зі здивуванням відзначити для себе влучання автора в десятку власних переживань, сумнівів чи страхів... І подорож у неіснуюче місто на уявному ровері перетворюється у містичну поїздку в реальне місто на сучасному транспорті... До кінця важко усвідомити, чим ті подорожі закінчаться.
Коли читаєш прозу Ольги Ляснюк, здається, що знаєш її все життя, переживаєш за кожну її емоцію, вилиту на сторінку. Образність написаного переносить у чуттєвий світ, по-справжньому живий, де хочеться дихати усіма словами, фразами.


Малярчук Т. Забуття: роман / Таня Малярчук. − Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 256 с.

Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати. У цьому романі тим славетним забутим є В’ячеслав Липинський, український історик польського походження, філософ і невдалий політик, засновник українського монархізму. Його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї. Але й ним поживився синій кит української пам’яті. 
Пономарів О. Д. Українське слово для всіх і кожного / Олександр Пономарів. – Вид. 2-ге. – Київ: Либідь, 2017. – 360 с.

У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських та іншомовних топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. Розділ  «Роздуми й коментарі» відбиває різні етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні.


Саттер Д. Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу / Девід Саттер. — Київ : Дух і літера, 2017. — 528 с.

Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальної системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970‒1990-ті роки працював кореспондентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні наслідки цього соціального експерименту.Сосьє Ж. Дощило птахами. Роман / Жослін Сосьє. Переклад Івана Рябчія. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. - 160 с.
Навіщо жінка-фотограф прямує до таємничого лісу? Хто такий Тед Бойчук? Як йому вдалося вижити під час жахливої катастрофи? Цього фотограф так і не дізналася, адже Бойчук помер якраз перед її прибуттям до маленького хутору посеред хащ. Два літні мешканці хутору — Том і Чарлі — ще не знають, що поява фотографа повністю змінить їхнє життя. Так само, як і поява іншої старенької леді... «Дощило птахами» (2011) — не лише масштабна історична драма, а й лірична оповідь про маленьких людей, які втекли від гомінкого світу у праліс. Надзвичайно зворушливий роман Жослін Сосьє відзначено премією «П’ять континентів Франкофонії» (2011), Літературною премією колежів, премією ім. Ренґе Літературної академії Квебеку, преміями «Франція-Квебек» та читачів «Радіо Канада», а також читацькою премією Книжкового салону у Монреалі (2012). Роман перекладено німецькою, шведською, англійською та нідерландською мовами.

Станєвський Т. У кігтях двоголового орла: спогади про шкільні роки в Луцьку на Волині (1898-1902) рр. / Т. Станєвський ; упоряд. і авт. вступної статті М. П. Костюк. - Луцьк : ІВВ Луцького НТУ, 2017. - 84 с.
У виданні вперше публікуються спогади про роки навчання у Луцькій чоловічій прогімназії уродженця Волині, талановитого польського педагога і організатора освіти у міжвоєнній та повоєнній Польщі Тадеуша Станєвського

Топська Н. Батько українського театру / Неллі Топська . – Київ: Книжкова база «Альфа», 2017. – 64 с.
Книга розповідає про життя Марка Кропивницького – видатного драматурга і режисера, керівника і організатора театральних труп, композитора, музиканта, поета, актора. Його називають батьком українського театру, і це визначення в повній мірі віддзеркалює багатогранну натуру творця і людини.


Франко І. Іван Вишенський: поема; пер. пол. П. Франка; іл. С. Караффи-Корбут / Іван Франко; Iwan Franko; вступ, слово Р. Горак,- Львів: Каменяр, 2016. - 179 с.
У виданні вміщено поему видатного українського письменника, вченого, громадського діяча Івана Франка, навіяну постаттю і життям великого полеміста-письменника Івана Вишенського. Текст подається мовою оригіналу і в перекладі польською, здійсненому сином автора поеми - Петром Франком.
Чухліб Т. В. Донеччина та Луганщина – козацькі землі України (XVI–XVIII ст.) / Відп. ред. В. Смолій. НАН України. Інститут історії України. – Київ: Інститут історії України, 2014. – 105 с.

Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII–XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави.
Шаповал Ю.І. Торкнутись історії. – 2-ге вид., допов. – Київ: Парламентське вид-во, 2017. – 504 с.
Історія залишається в Україні предметом щонайгостріших дискусій, щонайнесподіваніших відкриттів і щонайглибшого читацького зацікавлення. Юрій Шаповал — знавець її таємниць, дослідник архівів, публікатор незнаних фактів і документів, учений із міжнародним ім’ям. І водночас він — талановитий популяризатор історичних знань, автор незмінно цікавих телевізійних програм, документальних фільмів, радіопередач і газетних оповідей.

14.06.17 до нас у бібліотеку поступили нові книги! Вони чекають на Вас!

Художня література:


Алексеева С. Я просто хочу любить / Светлана Алексеева. – Харьков: Клуб семейного досуга, 2017. – 320 с.

            После смерти матери Виктория едет поступать, но подадает только на заочное. Стараясь заработать, она устраивается официанткой в кафе. Ее жизнь меняет счастливый случай. Однажды к ним приходит отмечает свой день рождения Александр. Между молодыми людьми стремительно вспыхивает любовь, но не успев в полной мере насладиться счастьем, они вынуждены расстаться… Оставшись одна, Виктория не опускает рук. Она пообещала себе что никогда не будет сдаваться как бы сложно и тяжело не было.
Алексієвич С. У війни не жіноче обличчя / Світлана Алексієвич. – Харків: Віват, 2016. – 400 с.

      «У війни не жіноче обличчя» – це документ людської пам’яті, запис історій жінок, яких війна змусила взяти в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Ця книга – результат кількарічної кропіткої праці: авторка розшукувала учасниць Великої Вітчизняної війни і записувала їхні свідчення, які цілковито відрізнялися від свідчень чоловіків-ветеранів та від офіційної форми викладу спогадів про ті події. Письменниця досліджує духовний світ жінок, які виживали в нелюдських умовах війни. У книзі зображено їхнє ставлення до смерті і необхідності вбивати, стосунки з чоловіками-соратниками і командирами, про побут на війні; про бажання жити після всього побаченого і пережитого, а ще – про повоєнну необхідність повернутися до жіночності, яка виникала не лише з внутрішньої потреби, але й через тиск суспільства,бо навіть найближчі люди вимагали якнайшвидше витіснити пережитий жах із свідомості.

Бабкіна К. Щасливі голі люди / Катерина Бабкіна. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2016. - 80 с.
      «Щасливі голі люди» – тематично об’єднаний цикл оповідань Катерини Бабкіної про щастя або, якщо точніше, про те, що стається з нами перед ним. Це історії про покоління тих українців, хто ще краєм життя застав совок і руїну по ньому, хто виріс і зміцнів як міг, радше не завдяки, а всупереч усьому, що з ними відбувалося; про те, як ці люди живуть тепер і взаємодіють зі світом, в якому – і війна, і любов, і еміграція,і Ханой, і Нью-Йорк, і мертві, і живі, і сліпі, і немудрі. І головне – про те, як з цим усім бути щасливим.Верин Э. Искупление / Эдуард Верин. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. - 208 с.
     Тысячи девушек из небольших городков уверены - у ног каждой лежит весь мир. Стоит им приехать в мегаполис, и жизнь станет похожей на сказку. Но реальность разбивает и радужные мечты, и сердца…
Лёка с детства мечтала о лучшей жизни. Умной и красивой, ей казалось, что для нее нет ничего невозможного, стоит только выехать из захолустья. Но случилось иначе. Без работы и жилья она с ребенком на руках оказалась одна в большом городе. Ночью Лёка в отчаянии решает избавиться от малыша, но уже утром сожалеет о содеянном! Теперь единственное, что остается несчастной матери, - это искупление! Она должна спасти жизнь чужого ребенка…

Винк Т. Прости за любовь / Таня Винк. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2017. - 240 с.
     Накануне свадьбы с Леной сама судьба привела Дмитрия на берег моря, где в санаторном парке он впервые встретит её — Настеньку, Настю, Анастасию… Нежную, как бело-розовые лепестки роз, настоящую, как морской рассвет… Их любовь будет длиться всего четыре дня, за которые они проживут целую жизнь. Дима готов ради Насти бросить все на свете. Словно почувствовав это, Лена прилетит, чтобы сообщить ему о своей беременности. И Настя уйдет навсегда — она выросла в детском доме, и ей не нужно счастье ценой слез ребенка… Долгих тридцать лет рядом с Леной Дима будет вспоминать аллею в опавших лепестках и взгляд любимой. И почти потеряв веру в счастье, однажды на улице встретит девушку с глазами того, незабытого цвета… Неужели судьба решила подарить ему второй шанс?..
Вовк Ю. Пам'ять крові / Юрко Вовк. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 192 с.
     Іде Друга світова. Під час неї на Волині точиться ще одна «війна у війні» — страшна, братовбивча. Іларіон і Левон товаришували з дитинства. Разом училися в гімназії, грали з батьками у гурті сільських музик, закохалися в одну і ту ж дівчину Анну. Суперники в коханні, вони з початком війни поступово стали непримиренними суперниками у спровокованому окупантами польсько-українському протистоянні. Ларко Ткачук стає вояком УПА, Левон Красніцький — Армії Крайової.
Гнатко Д. Душа окаянна / Дарина Гнатко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 288 с.
     Початок ХІХ століття. Більша частина українських земель, здавалося, назавжди опинилася під владою російського імператора Петра Першого… Попівську доньку Марфу, яка всупереч батьковій волі зогрішила з безрідним наймитом, змусять позбавитися дитини та віддадуть силою у дружини старому полковнику. За таке не дочекається чоловік від неї вірності! Але про зради направо і наліво забула Марфа, лишень побачила полковникового сина Андрія. А той і собі покохав горду красуню… Та старий Мирон не відпустить дружину на волю навіть заради сина. Їх обох проводжатиме Марфа з гетьманським військом, коли розпочнеться війна. Непрості випробування чекають на закоханих, що пройдуть зі своїм гетьманом Мазепою увесь героїчний шлях — від славних перемог до трагічного спалення Батурина і Полтавської битви. Та жіноче серце бажатиме лише одного — вберегти свого коханого…


Грін Дж. Паперові міста / Джон Грін. - Київ: КМ-БУКС, 2016. - 320 с.
     Усе життя Квентин був здалеку закоханий у свою дивовижну сусідку — Марго Рот Шпіґельман. Тож коли вона, одного дня відчинивши знадвору вікно до його кімнати, прокрадається у його життя, втягуючи в неймовірні пригоди, Квентин не може їй опиратися. Але ніч пригод закінчується, і на другий день у школі Квентин з'ясовує, що загадкова Марго таємничо щезла. А незабаром виявляється, що Марго залишила для нього підказки, і тепер саме він має відшукати дівчину, яку, йому здавалося, він так добре знав…
Гурницька Н. Мелодія кави в тональності споівання / Наталія Гурницька. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 256 с.
     Анна таки вирвала в долі надію на майбутнє без Адама. Не білий панський будинок з кам’яними колонами, де вона тепер господиня, не поважний статус удови заможного шляхтича, не багатство чи впевненість у завтрашньому дні, а дитину від Адама, яку носить під серцем. Заради цієї дитини могла б жити, бо живуть же якось інші. Слабка жінка. Чи здужає вона вгамувати біль утрати й навчитися жити без Адама, чи зуміє завершити чоловікові справи та допомогти зрадженій у першому коханні кузині, чи відгукнеться її серце на знову почуту мелодію любові? А що, як у чужій, випадково розгаданій таємниці вона вловить ту саму тональність – сподівання дива?…

Криштальський А. Десять гріхів / Андрій Криштальський. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 272 с.
     Макс завжди відчував, що його стара набридла теща має у минулому якусь таємницю. Та лише недавно паралізована Клавдія Огром`як випадково прохопилася про заховану десь на подвір`ї скриньку з золотом. Її, передчуваючи смерть, колись заповіла своїм подругам красуня Ривка. Та, шукаючи скарб, Макс розкопає під вікном людські кістки. І якби це була єдина з моторошних тіней минулого чотирьох луцьких дівчат, можливо, нічого б і не сталося…Куліш П. Чорна рада / Пантелеймон Куліш. — К. : Знання, 2015. — 207 с.

   “Чорна рада” Пантелеймона Куліша (1819—1897), за словами І. Франка, — “найліпша історична повість в нашій літературі”. Головна сюжетна лінія — боротьба за гетьманську булаву між Я. Сомком та І. Брюховецьким після смерті Богдана Хмельницького. Автор із симпатією змальовує козаків, їхній побут, звичаї, кращі традиції запорозького козацтва. Запорозька Січ постає в романі як перша демократична республіка. Разом з тим П. Куліш показує суперечності між різними верствами населення, наслідком яких і стала “чорна рада”. Роман бентежить, захоплює, змушує хвилюватися за героїв і долю всієї країни. Багато в чому він перегукується з нашим сьогоденням.
Мастєрова В. На тому боці / Валентина Мастєрова. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 224 с.
     Ця збірка сповнена глибиною й легкістю короткої прози. Здається, ніби кожен герой сів і написав про себе руками мисткині, відкрив душу. Дзвенить теплим словом родинний затишок, стугонить біль змарнованого життя, розливається м’який спогад про родичів, зринають давні перекази, легенди й спогади. Магічні події міцно вплетені в повсякдення сільського життя, як воно завжди ведеться на Поліссі. На перший погляд, розповіді містять лише події, але за кожним випадком — цілий оберемок переживань і тривожних роздумів. Їх не треба описувати словами — їх можна лише відчути, прочитавши збірку.Май Л. Останься рядом / Лана Май. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. - 240 с.
     Случайная встреча с институтским поклонником Мироном и его другом детства Женькой перевернет жизнь не только Анны Кораблевой. Это когда-то Мирон был бедным студентом в очках, который словно магнитом притягивал к себе неприятности, а теперь он зрелый мужчина, успешный бизнесмен. И Анна влюбилась… без памяти влюбилась в чужого мужа! Интриги и предательство, измены и поиски настоящей любви – сможет ли Анна рассмотреть ее в том, кто всегда хотел быть рядом?
Мойєс Дж. Після тебе / Джоджо Мойєс. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 352 с.
      Довгоочікуване продовження роману Джоджо Мойєс! Післямова до голлівудської історії кохання Лу і Вілла! Шість місяців поряд із прикутим до інвалідного візка Віллом змінили Луїзу. Марно вона намагалася навчитися жити після нього… Попереду — повернення додому та відчайдушні спроби почати все спочатку. Ліки від болю Лу відшукає серед товаришів у нещасті, поділившись у групі підтримки своїми печалями, радощами, надіями та напрочуд неїстівним печивом. І зустріне Сема, який знає все про життя і смерть, сильного, мужнього і до нестями закоханого…
Мойєс Дж. Дівчина, яку ти покинув / Джоджо Мойєс. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 400 с.
     Лів отримала загадкову картину в подарунок від чоловіка. Коли він трагічно загинув, жінка цілком утратила сенс життя, лише картина нагадувала їй про найщасливіші миті разом з коханим. Здавалося, вона відчуває його подих, чує його сміх. Та одна випадкова зустріч змінила життя Лів. Вона з’ясувала, хто зображений на полотні, й дізналася історію цієї дивовижної жінки, яка незбагненним чином сплелася з її власною долею.
Неймовірні пошуки, нові зустрічі й знайомства надихають Лів. Вона знову вчиться сподіватися й вірити, вона знову чекає на кохання!


Мойєс Дж. До зустрічі з тобою / Джоджо Мойєс. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. -  384 с.
     «Підштовхуй себе. Не засиджуйся». Саме цього паралізований Вілл вчить Луїзу, свою молоду доглядальницю. Вона мешкає з батьками, знає напевне, скільки кроків від зупинки до її будинку, але навіть не уявляє, як воно — жити на повну. А він після жахливої аварії цілком втратив сенс життя, сховавши всі почуття під маскою збайдужілого циніка… Такими вони були до зустрічі одне з одним. Але головне — якими стали! «Живи на повну. Просто живи».


Мойєс Дж.Останній лист від твого коханого / Джоджо Мойєс. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. -  400 с.
     Зім’ятий аркуш, слова, що линуть від серця: ніжні, пристрасні, щирі… Вони вразили Дженніфер. Після жахливої автокатастрофи вона нічого не могла пригадати: ані обставин аварії, ані рідних, ані чоловіка. А ці рядки пробудили в її душі якусь згадку, і… Через півстоліття ті самі слова на пожовклому аркуші прочитає журналістка Еллі Говорт. Хто написав цього листа і що сталося з Дженніфер? Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Еллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному.

Нотомб А. Подив і тремтіння / Амелі Нотомб. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 128 с.
  Це найвідоміший роман бельгійки Амелі Нотомб, який удостоєний премії Французької академії. В основі роману – глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Героїня переїздить в Японію і влаштовується на роботу у велику токійську компанію. Дівчина намагається приносити користь, але ментальне провалля, яке пролягло між нею й роботодавцями, постійно призводить до неприємностей. Нотомб примушує читача сміятися, лякає, дивує та врешті-решт вивертає навиворіт міф про Японію, збудувавши сюжет навколо психологічної дуелі двох молодих красивих жінок. Цікаво, що в основі книжки – реальний факт біографії письменниці: закінчивши університет, Нотомб рік пропрацювала у великій компанії в Токіо.
Остин Л. Тайники души / Линн Остин. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. - 368 с.
     Успешно экранизированная романтичная сага. Откройте для себя яркий талант писательницы, которую по праву сравнивают со знаменитой однофамилицей Джейн Остин!После гибели мужа Элиза осталась одна с детьми в большом имении. Однажды она спасает жизнь незнакомцу по имени Габриель, которого находит на пороге своего дома. Она дарит ему второй шанс на нормальную жизнь, а он ей — счастье быть любимой. Габриель помогает организовать работу садов. Но никогда не рассказывает о своем прошлом, как будто ему есть что скрывать. А что, если и так? Элиза даже не подозревает, что этот мужчина появился в ее жизни не случайно. Кто же он на самом деле и что за секрет он скрывает?

Подгайская Л. Сказки для взрослых девочек / Лиля Подгайская. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2017. - 288 с.
     Четыре добрые и трогательные новеллы о счастье, которое рано или поздно находит каждую женщину: на автобусной остановке, в знакомом офисе, на любимой тропинке в осеннем парке!.. А может, оно всегда было рядом и тихо ждало своего часа? Ведь каждая современная Золушка в душе настоящая принцесса, потерявшая свою хрустальную туфельку-мечту среди ежедневных забот, суеты и одиночества в большом городе. Но однажды случится чудо и жизнь изменится к лучшему — просто карета со сказочным принцем немного задержалась в вечерних пробках…Риси К. Любовь, которая меня нашла / Катерина Риси. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2017. - 384 с.
    София, девушка современная и независимая, не мыслящая себя без мобильного и интернета, считала, что романтике самое место в книгах. Но однажды в ее жизни случилось настоящее чудо! Новый телефон одним нажатием кнопки перенес Софию в 1830 год! Как ей найти дорогу обратно? Ведь вокруг ни знакомых улиц, ни привычных вещей... Гостеприимный хозяин богатого имения Иэн Кларк, мужественный и обходительный, поможет Софии разгадать загадку странного телефона, чтобы отправить ее в будущее. И больше всего на свете она будет бояться этой неизбежной разлуки... А когда путешествие во времени подойдет к концу, София поймет - она любой ценой должна снова вернуться к нему...
Романчук-Коковська Л. Благословен, хто йде / Леся Романчук - Коковська. - Тернопыль: Богдан, 2016. - 176 с.
  Цей незвичний, незвичайний роман, що мас ознаки історичної драми, житія, філософської притчі, — сповнений пригод, духовного пошуку, становлення душі, пізнання Господньої благодаті. Він перший із серії романів Лесі Романчук-Коковської, ідо натхненні сакральним змістом. Він перший і єдиний про першомученицю Теклю — покровительку Тернополя. Авторка достовірно й точно до найменших дрібниць описала побут і звичаї римської провінції часів імператора Клавдія, та ні, радше благословенних днів, коли Текля сподобилася відчути силу Христового вчення, що його натхненно проповідував апостол Павло.

Рогашко А. Її сукня / Алла Рогашко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 192 с.
    Нілу цілком захопила робота над романом. Це не був роман про кохання, швидше, про жінку, що опинилась на межі світів — між сном та реальністю. Та її вигадана для Ліни реальність почала оживати поряд: якогось ранку на тумбочці біля ліжка опинилась мармурова статуетка красуні Гекати — богині пристрасті та володарки нічних примар з вигаданої історії. Чи не вигаданої? Бо у снах до Ніли приходить дивна жінка в атласній темно-синій сукні — чиясь заблукала душа, яка чи то шукає допомоги, чи то сама прийшла врятувати Нілу. Бо з фінальною крапкою у її романі може скінчитися щось важливе… Щоб подолати прокляття Гекати, Ніла мусить знайти старовинну сукню своєї прародички і стати перед трьома зачиненими дверима. Та коли ноги самі розпочнуть древній танок, а вишиті золотом на синьому чарівні птахи злетять у повітря, все нарешті стане так, як має бути…

Сирота Л. Припятский синдром / Любовь Сирота. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. - 224 с.
     Город просыпался солнечным утром, еще не зная, что через несколько дней эти зеленые улицы станут зоной смерти. Ирину эвакуировали из Припяти, и вскоре невидимая смерть начала забирать друзей, знакомых. Она испытала человеческую «зону отчуждения»: равнодушие чиновников, цинизм официальной медицины... Ирина начинает терять зрение. Слабея, она узнает о страшной болезни сына, спасти которого может только операция за границей – чудо, на которое надежды почти не осталось. Но женщина не отступает. Ее и малыша ждут новые испытания и предательство, пройти через которые поможет только вера…
Талан С. Надежда / Светлана Талан. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. - 304 с.
     Несчастливое детство оставило глубокие рубцы в сердце Павлины: она стыдится себя и избегает мужчин. Но мама всегда говорила, что любой кошмар заканчивается. И это время настало! Теперь Павлинка привлекательна и уверена в себе! Она знакомится с Юрой, и молодой человек открывает ей неизведанное чувство любви. Казалось, самое страшное уже позади, но вдруг Юра уезжает не попрощавшись. Что же такого он узнал?

Файн Е. Позаду льодовні / Енн Файн. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 128 с.
   Том і Касс, Касс і Том. Нерозлучні брат і сестра. Двійнята, які повсякчас разом. Удень разом рятуються від нудьги на батьківській фермі. Поночі разом розглядають мерехтливі тіні на стіні, вигадуючи, на кого ті схожі. Разом ховаються у старезній покинутій льодовні, щоб занотовувати в таємний Список усе нові й нові хиби, якими їм дорікають дорослі. Разом шпигують за мерзенним Джеймісоном, який тільки й робить, що катує та вбиває всяку живність. Та одного літа все змінюється. Стає ясно, що Том і Касс — уже не діти. Вони тепер дорослі, у кожного своє життя та власні таємниці. Зміни заскочили Тома зненацька, і він якось мусить дати їм раду, причому самотужки.
Фантастика: [зб. фантаст. творів Рея Дугласа Бредбері, Роберта Шеклі, Айзека Азімова, Олександра Бєляєва]. - Київ: Генеза, 2015. - 304 с.
Фіалко Н. І. Обірвана струна / Н. Фіалко. - Тернопіль: Богдан, 2016. - 352 с.
     У новому романі тернопільська письменниця Ніна Фіалко висвітлює початок гібридної війни на сході України, в якій гинули її найкращі сини. Головний герой твору Михайло Гончарук — учасник Майдану, Революції Гідності, згодом — боєць добровольчого батальйону, який дивом вийшов з Іловайського «котла». Покалічений чоловік переживає важкий період психологічної реабілітації, коли чиновники не визнають його учасником АТО і вимагають від нього довідок від тих, хто вже у засвітах. На Майдані Михайло випадково зустрічається з «двійником», доля зводить їх і в найтяжчу хвилину, коли життя обох висить на волосині. Обмінюючись знаннями про особливості подібних людей, Сашко доводить, що їм доручена якась одна й та сама місія, і хто з них залишиться живим, той мусить її виконати. Михайло, вражений почутим, після повернення додому намагається доскіпатися до минулого своєї родини, щоб розгадати появу «двійника» в його житті, зрозуміти своє призначення на Землі. В основі твору — правдива історія, котра не залишить читачів байдужими.

Галузева література:

Романенко І. В. Запікаємо в духовці. М'ясо, риба, овочі / Ірина Романенко. - Харків: Віват, 2016. - 48 с.
 Бажаєте урізноманітнити своє меню? Втомилися від пошуку нових рецептів? Не впадайте у відчай! Вам стануть у нагоді яскраві кулінарні книги «Bon Appétit»! Зібрані в них рецепти зацікавлять не тільки новачка, але й досвідченого кулінара. Приготовлені страви перетворять ваш будинок на справжній рай для гурмана, що вабить різноманітністю м'ясних, рибних та овочевих страв. Смачного!


Романенко І. В. Святкові салати / Ірина Романенко. Харків: Віват, 2016. - 48 с.
   Бажаєте урізноманітнити своє меню? Втомилися від постійного пошуку нових рецептів? Не впадайте у відчай! Вам стануть у нагоді яскраві кулінарні книжки «Bon Appetit»! Зібрані в них рецепти зацікавлять не тільки новачка, але й досвідченого кулінара. Приготовлені страви перетворять ваш будинок на справжній рай для гурмана! Смачного!
Альошичева А. В. Торти-салати / А. В. Альошичева. - Харків: Віват, 2015. - 44 с.
    Хочете здивувати гостей новим салатом? Втомилися від звичного олів'є на святковому столі? Спеціально для вас ми дібрали найк рецепти тортів-салатів, які мають оригінальний зовнішній вигляд і не менш оригінальний смак. Сотворіть кулінарні шедеври зі звич= продуктів, подаруйте друге життя класичним стравам і порадуйте близьких кардинально новими салатами!

Альхабаш О. А. Мультиварка. Нові оригінальні рецепти / О. А. Альхабаш. - Харків: Віват, 2015. - 44 с.

   Мультиварка — унікальний кухонний прилад, який сьогодні має вже мільйони шанувальників. І це не дивно, адже за її допомогою можна без особливих зусиль приготувати безліч смачних і корисних страв. У нашій книжці зібрані рецепти м'ясних, рибних і овочевих страв, супів і каш, ароматної випічки, які ви зможете приготувати легко і швидко. Готуйте із задоволенням і смачного!


Волинь : фотопутівник. – Луцьк : Надстир'я, 2014. – 72 с.

    Подорожуючи туристичними маршруками фотопутівника "Волинь", шанувальники минувшини зможуть пірнути у глибини непізнавальних духовних таємниць Лучеська Великого, княжого Володимира, пізнавати родові шляхи нащадків Гедиміна та Рюрика: Острозьких і Четвертинських, Збаразьких й Вишневських, Чорторийських, Сангушків, Сокольських, а також князів Радзивіллів, трудний звитяжний шлях до незалежності та державності великого народу Русі-України. Багатством збереженої історико-культурної спадщини, тишею, спокоєм, широкими плесами блакитних озер, чистим повітрям хвойних лісів незайманої природи, особливостями національної кухні, прадавніми віруваннями та обрядами, розмаїттям культурних традицій Волинь завжди радо зустрічає своїх пошановувачів і гостинно запрошує ознайомитися з її самобутньою культурою і талановитим народом.


 Цього тижня, 17.05.17 р., до нас у бібліотеку поступили нові книги! Вони чекають на Вас!

Художня література:


Заворотний Я. Рать бандерівська /Я. Заворотний.–Нововолинськ, 2013.– 112 с.
«Рать Бандерівська» – це життєпис найбільш знакових подій минулого століття, які не пройшли безслідно для ратнівчан та мешканців сусідніх сіл Луцького району. Це не лише історичні дані, а й безцінні спогади односельчан.
Ця документальна книга стане справжньою реліквією для тих, чия доля хоч якимось чином пов’язана з маленьким селом Ратнів.
Струцюк Йосип. На березі крутіжу: зб. прозових творів / Й. Г. Струцюк. - Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 384 с.
            «На березі крутіжу» - нова прозова книжка відомого українського письменника Йосипа Струцюка. Колоритні характери, тонке відчуття психології героїв, соковита та яскрава народна мова, любов до рідної землі – характерні особливості прози відірваного від буденної суєти й галасливих тусовок волинського автора, котрий чесно та глибоко розорює впродовж десятиріч відведений йому високою небесною канцелярією, літературний переліг.
            Книга рекомендована широкому загалу.Винничук Ю. П. Мальва Ланда: роман / Юрій Винничук; худож. – оформлювач О. М. Іванова. – Харків: Фоліо, 2016. – 602 с.
           Роман «Мальва Ланда» написаний у постмодерністській манері зі збереженням усіх характерних особливостей цього напрямку. Він захоплює карколомним сюжетом, присмаченим еротикою, чорним гумором, нестримним потоком фантазії і, звичайно ж, розкішною мовою. Та водночас у цьому своєрідному романі-лабіринті присутній глибокий підтекст у формі незліченних літературних алюзій і натяків, гри з читачем, як сюжетної, так і мовної.

Чемерис В. Л. Анна Київська: роман / Валентин Чемерис; худож. – оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. – 220 с.
          Новий роман В. Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого, красуні Анні, першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони – Філіппа, а й значною мірою змінила хід французької історії. Смілива, розумна та освічена королева поступово стає співправителькою Генріха. Її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції – Анну Київську. Але чи була щаслива ця жінка і де вона закінчила свій земний шлях, про це не знає ніхто…


Чемерис В. Л. Марина – цариця московська: іст. роман / Валентин Чемерис; худож. – оформлювач О. М. Іванова. –Київ: Довженко Букс, 2016. – 699 с.
          Свої листи на батьківщину вона підписувала: «Марина — цариця московська». І вона була нею — царицею московською. Щоправда, всього лише дев’ять (!) днів у році 1606-му. І потім вісім років неймовірних злетів і карколомних падінь. Марина Мнішек, польська графиня, вісімнадцятирічна дочка воєводи з українського Самбора з Карпат, волею випадку (чи історії) стала царицею і жоною двох царів тих лихих часів, які на Русі прозвали Смутними, а її — царицею Смути. Про це й розповідається в романі Валентина Чемериса. А ще про кохання Марини до молодого царя Дмитрія, про останню її любов до козацького отамана Івана Заруцького, про криваву трагедію, що її спіткала, і про подальшу долю московської цариці, чиє життя так рано урвалося — у 26 років — у башті Коломенського кремля і яка вже після своєї смерті буде оголошена відьмою і чаклункою...


  Чемерис В. Л. Сини змієногої богині: роман-есей / Валентин Чемерис; худож. – оформлювач В. М. Карасик. –Харків: Фоліо, 2016. – 666 с.
        Що може бути цікавішим за її величність історію? Тільки історія, про яку розповідають небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936 р.) – відомий український письменник, автор історичних та фантастичних романів і оповідань, лауреат багатьох літературних премій. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «ольвія», «Генерали Імперії», «ордер на любов», «ярославна», «Ваші пальці пахнуть ладаном…», «Трагедія гетьмана Мазепи», «Марина – цариця московська». «Сини змієногої богині» – роман-есей, що складається з власне роману та кількох повістей з однією головною героїнею – Скіфією, загадковою і таємничою країною вершників з луками, тією Скіфією, яка у VII столітті до н. е. під дзвін мечів і співи стріл з’явилася на південних теренах України. Легендарна і реальна, повна слави і звитяги, знана нам і незнана, Скіфія воїнів і хліборобів, царів і вождів, чаклунів і знахарів, войовничих амазонок і жриць, земля героїв (Іданфірс, Атей, Скілур) і майстрів неперевершених шедеврів, що й нині дивують і вражають людство…


Чемерис В. Рогнеда: роман / Валентин Чемерис.- Харків: Фоліо, 2016.- 283с.
        «Рогнеда» — роман-сказання про вродливу та гордовиту полоцьку княжну. Все, здавалося б, обіцяло їй любов, обожнювання і щастя. Але ці надії рухнули водномить, коли красуня Рогнеда опинилася в потоці бурхливих подій та суперництва двох рідних братів — Ярополка і Володимира Святославичів, коли виклично-гордо відмовила Володимиру, щей назвала його зневажливо «сином рабині». Таких образ Володимир не прощав нікому...

Трофимович В. Любов на лінії вогню: роман / Васіліса Трофимович.- Харків: Фоліо, 2016.- 360с.
         Він і Вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту — життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінію вогню, які увібрали і високу любов — до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.
Ґ. Маркес Кохання під час холери / Г. Маркес.- Фоліо, 2016.- 476с.
         Легендарна історія всепереможного кохання!Колись головна героїня роману Ферміна Даса знехтувала юнацькою любов’ю Флорентіно Аріси і стала дружиною поважного доктора. Але Флорентіно чекає свого часу — цілих 54 роки… Здається, у нього вже зовсім не залишилося часу, і все ж він домагається свого — і двоє літніх людей, які окремо прожили свої повноцінні життя, нарешті все ж з’єднується. Вони вирушають у круїз на кораблі, що належить Арісі, а щоб уникнути зайвих зупинок для митних перевірок і пересудів, вивішують прапор, який означає, що на судні — хвороба. Однак з таким прапором їх не пускають ні до одного порту. І вони пливуть і пливуть…


Підмогильний В. Повість без назви: Вибране / Ва­лер’ян Підмогильний. — Київ : Академія, 2016. — 320 с.
        “Повість без назви” — найдивовижніший твір Валер’яна Підмогильного (1901—1937). Головний герой­ розшукує у величезному місті чарівну незнайомку, котру мимохідь побачив серед вуличного натовпу­ і в яку пристрасно закохався. Ця жінка стає його мрією, спонукає переосмислити все своє життя, переоцінити власні ідеали, заново осягнути себе і цінність людського існування. Читача вражає щирість роздумів і точність слова письменника. До збірки входять також ранні оповідання автора. Наведені твори зберігають свою цінність і сьогодні. Вони спов­нені людяності, допомагають глибше зрозуміти себе і наш час.Брати Капранови. Щоденник моєї секретарки : роман / Брати Капранови.— Л.: Гамазин, 2011. — 400 с.
        Він має все – дружину – телеведучу, красуню – коханку, бізнес на бюджетних коштах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діггером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004 року….Мартен-Люган Аньєс. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву / Аньєс Мартен – Люган.- Львів.: Старого Лева, 2016 .- 160с.
         Бетселер французької письменниці Аньєс Мартен – Люган – сумна і красива історія жінки, яка після загибелі кохала чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

Брати Капранови. Забудь-річка.Роман. – Київ: Нора-Друк, 2016. – 544 с.
        Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.
Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.
Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.


Забужко, О. С. "І знов я влізаю в танк ..." : Вибрані тексти 2012-2016 : статті, есе, інтерв'ю, спогади / Оксана Стефанівна Забужко. - Київ : КОМОРА, 2016. - 413 с. : іл.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці — це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.


Гей В. С. Тенета для Полісся. Роман / В. С. Гей. – Луцьк: Надстир’я, 2016. – 288 с.

Головний герой твору молодий журналіст уже в перших своїх публікаціях рішуче стає на захист рідного краю, який в другій половині двадцятого століття зазнав чимало втрат від огульного осушення – зникнення багатьох річок, озер і джерел, а нині  занапащається вирубуванням лісів, браконьєрством, сміттярством. Усе це стає реальною загрозою екологічної катастрофи.
Альєнде Ісабель. Оповідки Еви Луни. Оповідання / Переклад з іспанської Сергія Борщевського. – Львів: Видавництво Анеттти Антоненко, 2016. – 256 с.
       «Оповідки Еви Луни» – перша книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, що виходить в Україні.
Двадцять три її оповідки – це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача.
Андрухович Юрій. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітки / Юрій Андрухович. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2016. – 436 с.
        Юрій Андрухович — поет, романіст, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ). Живе в ньому ж, а також у багатьох інших містах.Автор поетичних збірок «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» (1997, 2002) та «Пісні для мертвого півня» (2004).У прозовому доробку — романи «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003) та «замість роману» «Таємниця» (2007).Есеїстика Андруховича на сьогодні видана двома збірками — «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Спільно з Анджеєм Стасюком видав «Мою Європу» (2001) — як зазначається у підзаголовку, «два есеї про найдивнішу частину світу».Твори Андруховича перекладено і видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Лауреат кількох міжнародних літературних нагород.Один із засновників і Патріарх літературного угруповання Бу-Ба-Бу. Багато співпрацює з музикантами, співавтор і виконавець альбомів «Andruxoid» (разом із польським тріо Міколая Тшаски), «Пісні Мертвого Півня», «Кримінальні сонети», «Made In ЮА» (разом із гуртом «Мертвий півень»), а також «Самогон» і «Цинамон» (разом із гуртом «Карбідо»),Своїм найвищим письменницьким досягненням вважає винайдення для української мови слова «міжніжжя».

Штіфтер А. Вітіко: роман / Адальберт Штіфтер ; [пер. з нім. П. Таращук]. - Харків : Бібколектор, 2016. – 793 с.
        В історичному романі видатного австрійського письменника яскраво описано події ХІІ століття, ми стаємо свідками становлення Чеської держави, бачимо її стосунки з сусідніми Баварією, Австрією, Польщею та Угорщиною, участь у поході на Мілан. Але цей твір – водночас ще й запізнілий куртуазний роман, оспівування лицарських чеснот і чистого кохання.
 Український характер у кращих творах вітчизняних класиків. – Харків: Сиция, 2016. – 384 с.
        Література кожного народу є його художньою історією. Усі явища в житті суспільства знаходять своє відтворення в літературі. Видання пропонує читачеві поринути у світ української класики. У творах видатних вітчизняних письменників - боротьба народу проти поневолювачів, оспівування благородних людських почуттів, становлення національної ідеї тощо. Видання адресоване широкому загалу любителів української літератури.

Волков О. Вовчий місяць: Роман. – К.: Нора-Друк, 2016. – 464 с.
         Герой роману, колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий резонансний злочин – масовий розстріл людей. Не пов’язані, на перший погляд, між собою події стають основою карколомного сюжету, де головний герой змушений протистояти цілому світу. Проти нього безжальна корумпована система, готова в будь-який момент знищити непокірну людину, яка, ніби скабка на гладенькій дошці, заважає усім. Чи можливо перемогти в такій ситуації?


Алексієвич Світалана. Чорнорбильська молитва: хроніка майбутнього: Роман / Переклад і післямова Оксани Забужео. – Київ: Комора, 2016. – 288 с.
        Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами "маленьких людей" про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв'ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.
Щербачов В. В. Олімпійський Синдром Гімалаїв / В. В. Щербачов. – Київ: Самміт-Книга, 2016. – 120 с.
     Захоплюючі історії про Гімалаї і Антарктиду, написані відомим журналістом під час його подорожей.

Винничук Ю. Груші в тісті /Ю.Винничук; худож.–оформл. В.М.Карасик. – Харків: Фоліо, 2015. – 349 c.
        „Груші в тісті" давно уже стали бестселером, багато разів передруковувалися і перекладалися, віддавна мандрують інтернетом, але жодного разу не публікувалися в книжці. Тому цілком виправдано й стали титульним твором нової книжки автора „Дів ночі" та „Весняних ігор в осінніх садах". Юрій Винничук знову пірнає в минулі роки і з властивим йому гумором та шокуючою щирістю описує пережите. Перед читачем промайне шалена каруселя львівського життя 1970-80-тих років.Винничук Ю. Місце для дракона /Ю.Винничук; худож.–оформл. В.М.Карасик. – Харків: Фоліо, 2015. – 313 с.
        «Місце для дракона» — напрочуд дивна історія, у якій усе навпаки: дракон на ім’я Грицько — це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королівства — підступні та трусливі. Дракон тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію.
Біля його печери замість людських останків милують око доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору — щоб не нищити природу. Він не їсть м’яса і не хоче нікого вбивати. Але традиції ніхто не відміняв, і ці традиції зобов’язують будь-що знищити дракона. Добро і зло міняються масками — люди стали драконами, а Грицько-дракон більше людина, ніж самі люди.
Отож, чи зможе зрозуміти він закони людського світу, а головне — виправдати їх? Чи знайдеться місце драконові-метелику серед придворних інтриг, королівських змов, лицарських поєдинків і боротьби за принцесу та Люботинське королівство?

Скрябін К. Проза / Кузьма Скрябін; фото Ю.Кочетової; худож.-оформлювач Л. Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. -378 с.
        Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, “Побєда” і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштєт і Армія», та "Я, Шонік і Шпіцберген".
До цього видання включено усі прозові твори відомого музиканта, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором, письменницький талант. У поезіях, що увійшли до видання, розкривається яскравий поетичний талант Кузьми з його гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією.

Жадан С. Життя Марії: книга віршів та перекладів / Сергій Жадан. – Чернівці: Meridian Czernowitz: Книги – ХХІ, 2015. – 184 с.
        У поетичній збірці автор розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє рифмованими вірщами й верлібрами, власними й перекладеними словами.
Леся Українка. Листи: 1876–1897/ Упорядкування В. Прокіп (Савчук). — Київ: Комора, 2016. – 512 с.
        З ким товаришувала Лариса Косач, ким захоплювалася і з кого кпила, що читала, де бувала, чим журилася і про що мріяла, як народжувалися задуми її творів… Із листів, написаних до рідних, близького оточення і «товаришів по зброї», перед нами постає молода, енергійна, блискуче освічена українська аристократка, яка активно відстоює свої погляди, творить нові смисли і змінює світ.


Слапчук В. Чумацький шлях і його обочини. Есеї, інтерв’ю. – Житомир: Видавець О.Євенюк, 2016. – 244 с.
        Нова книга Василя Слапчука містить статті, інтерв’ю та тексти “спровоковані різними людьми і різними обставинами”. Тематичний діапазон книги охоплює широкий спектр людського життя, але про що б не писав автор, його розмірковування та діалоги завжди вмотивовано виваженим духовним сприйняттям дійсності.


Яріш Я.Судний день: роман/Я.Яріш; худож.-оформлювач Л.Вировець. – Харків: Факт, 2016. – 300 с.
       Сюжет роману Ярослава Яріша «Судний день» заводить нас у жорстоке ХVІІІ століття, де поміж темних пущ Холодного Яру та глибоких байраків запорозького степу кувалися свячені ножі, у той час як у замках і палацах жирувало знавісніле від безкарності панство. Ось-ось «заспівають треті півні», впаде іскра у порох і велике пожарище затопить всю Україну, спом’янувши горді часи Хмельницького і Палія.
Усе ніби й просто… Але була ще й третя сила…

Яріш Ярослав.Сповідь з того світу: іст. трилер/ Я. І. Яріш; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Бібколектор, 2016. – 283 с.
       Хто насмілиться кинути виклик Долі? Хто заставить Коло Історії крутитися в інший бік? Хто здатен перескочити безмежну прірву відчаю, страху й зневіри, піднятися вище за саму Смерть і своєю любов’ю розігнати темряву?! Невже вона, тендітна молода жінка, в котрої щойно забрали найдорожче? її Іван гине під час подій на Майдані — Марія ж не може змиритися зі смертю коханого чоловіка. І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи... Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС... А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати: як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю...

Матіос Марія. Приватний щоденник. Майдан. Війна…/ М. Матіос. – Львів: ЛА «Піраміда», 2015. – 356 с.
         "Приватний щоденник", мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця "загартовує правдою" про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан...змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей".


Винничук Ю. П. Весняні ігри в осінніх садах / Ю. П. Винничук; обкл.. спроектував В. Костирко; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків: Фоліо, 2016. – 313 с.
         У романі «Весняні ігри в осінніх садах» чільне місце посідає тема кохання і пристрасті, а надто пристрасті, що спонукає до самогубства.
Ця тема зумовлює й своєрідну композицію твору: навколо головного героя, письменника Юрка Винничука, групуються інші герої — його коханки.
Інтимне життя оповідача постає перед читачем голе, відверте, чуттєве — власне, таке, яким воно і є.Винничук Ю. П. Цензор снів: [роман] / Юрій Винничук. - Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. - 319 с.
         Головних героїв цього роману двоє. Вони різні за характером і поглядами, вони антиподи, але багато чого в них є спільного: зріст, вага, колір волосся, колір очей, вік. Коли дивитися на їхні юнацькі фото, складається враження, що це якщо не рідні, то принаймні брати у перших. Навіть пізніше, коли вони стали дорослими, і один з них зостався по-юнацькому худим, а другий огрядним, подібність все одно кидалася в очі. Але незважаючи на все це, вони друзями не були, просто інколи життя їх зводило, аби швидко знову розвести, самих їх смерть оминала, хоч і не оминала їхніх близьких, смерть завжди була на півкроку від кожного з них і била прицільно, але помилялася якраз на тих півкроку чи півхвилини.
Горовий Руслан. Ген воїна. Оповідання, повісті./ Р. Горовий – Львів:Кальварія, 2014. – 160 с.
      «Ген воїна» — збірка вибраних повістей та оповідань українського журналіста, автора, режисера та керівника відомого проекту «Служба розшуку дітей», головного режисера «Магнолія-ТВ» Руслана Горового.
І хоча твори Автора тематично не пов’язані з його телевізійними проектами, режисерський досвід надає розповідям Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання.
Гаврилів Т. Де твій дім, Одіссею?: поема / Тимофій Гаврилів. – Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2016. – 216 с.
     Світ зазнає докорінних змін, і сьогодні в ньому ніщо вже не таке, як учора. Вирушаючи в подорож, герой не підозрює, що опиниться в центрі зіткнення культур і цивілізацій. Твір про Віру, Надію і Любов, зближення та розлуку, пошуки і впізнання, примарне і справжнє.
Зануссі К. Час помирати : спогади, роздуми, анекдоти / Кшиштоф Зануссі. – Харків : Фоліо, 2016. – 478 с.
      «Час помирати» - це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві і про людей, що його оточували.

Зануссі К. Страта двійника : п’єси / Кшиштоф Зануссі. – Харків : Орбіта, 2016. – 202 с.
       До видання увійшли чотири п’єси, кожна з яких, уперше перекладених українською.Зануссі К. Стратегії життя, або як з’їсти тістечко і далі його мати / Кшиштоф Зануссі. – Київ : Довженко БУКС, 2016. – 356 с.
        Нова книжка Криштофора Зануссі, в якій він розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як-то любов, творчість, мораль, релігія.

Іваничук Р. Сліди на піску : новели та оповідання / Роман Іваничук. – Київ : Довженко БУКС, 2016. – 250 с.
        У книзі «Сліди на піску» автор хоче сказати, що навіть найнепомітніший слід, який залишила на рідній землі чесна людина, ніколи безслідно не зникає. Книга містить короткі повісті, новели та есеї, написані в різні роки.

Кримський А. Виривки з мемуарів одного старого гріховоди: Вибране / Агатангел Кримський; упорядкув. І передм. Ю.Коваліва. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 320 с.
         Агатангел Кримський — один із найколоритніших українських прозаїків раннього модернізму. Його оповідання виповнені експериментальним пафосом, проникненням у внутрішній світ і темні закутки душі психічно розщеплених, невротичних і самоздивованих натур.Крушельницький А. Той третій: Вибране / Антін Крушельницький; упорядкув. І передм. Ю.Коваліва. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 320 с.
          Антін Крушельницький сміливо порушував табуйовані теми, відтворюючи ранньомодерністське світовідчуття. Його оповідання насичені духовною атмосферою галицької інтелігенції на початку ХХ ст. і львівським колоритом.  Розгортаючи події у внутрішньому світі персонажів, переважно жінок, він активно  використовував психоаналіз, натуралістичну стилістику і прийоми «потоку свідомості».

Кокотюха А. Повний місяць : роман / Андрій Кокотюха. – Київ : Нора - Друк, 2015. – 368 с.
       Осінь 1944 року. Поділля. Лінія фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. У селищі Сатанів страх перед гестапо змінився боязню каральних операцій НКВС. Мало того, округу тероризують озброєні до зубів банди кримінальників та дезертирів.
Кокотюха А. Автомобіль із Пекарської / Андрій Кокотюха. – Київ : Довженко БУКС, 2016. – 283 с.
        Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це – Густав, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити одній людині.Коломійчук Богдан. В’язниця душ: повісті / Б. В. Коломійчук; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Факт., 2016.- 220 с.
         Події у повістях, що увійшли до видання, відбуваються на початку ХХ століття у Львові. В основі сюжету кожної повісті - блискуче розслідування заплутаної справи, яке проводить комісар Адам Вістович. Карколомні пригоди доповнює оригінальна містика та зі смаком подана еротика.Коломійчук Б. Небо над Віднем / Богдан Коломійчук. – Харків : Час читати, 2016. – 203 с.
        До книжки увійшов детективний роман «Небо над Віднем» та повість «Остання справа комісара Вістовича». Роман розповідає про загадкові події, що мали місце у Львові, Будапешті та Відні на початку Першої світової війни.
Любка, Андрій Карбід: Роман / А. Любка. – Чернівці: Книги – ХХІ; Meridian Czernowitz, 2015. – 288 с.
         Події пригодницького роману "Карбід" розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в'язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. у цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти. для найширшого кола читачів.

Лущик П. Ратники князя Лева : роман / Петро Луцик. – Київ : Довженко БУКС, 2016. – 250 с.
        На руську землю знову прийшли монголи. Король Данило помер, так і не виконавши своєї місії. Те, чого не вдалося батькові, намагається здійснити його син Лев.

Лойко Сергій. Аеропорт (у новій доповненій редакції) / С. Лойко; пер. з рос. О. Гончар. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 376 с.
        «Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть, іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя

Левицький Модест. Вибране / Модест Левицький. – Луцьк: Терези, 2016. – 462 с.
         Це найбільш повне на сьогодні видання художньої спадщини письменника, лікаря і громадського діяча Модеста Пилиповича Левицького (1866-1932).


Положій, Євген. Потяг / Є. В. Положій; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2016. – 251 с.
       Якщо шлюби вершаться на небесах, то вибори - в ночі біля урн. Головний редактор провінційної газети сповідується у купе потягу, який мчить крізь темряву в невідомому напрямку, двом янголам - своїм небесним батькам. Йому вже нічого приховувати, бо, не виключено, це його остання подорож. Правдива і смілива книжка про українські реалії, про людину, яка народилася не в той час і не в тому місці...Положій, Євген. Дядечко на ім’я Бог. / Є. В. Положій; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 347 с.
       …Як відомо, коли ти розмовляєш з Богом, то це молитва, а от коли Бог розмовляє з тобою, то це, певне, шизофренія. Так і є: Бог повідомляє, що сьогодні рівно опівдні Рай та Пекло закриваються назавжди. Віднині — жодних надій, ніякого безсмертя…
Це історія трьох молодих людей, долі яких дивно перетинаються. Кожен хоче знайти відповідь на одне просте запитання: що буде після того, як я помру?.. Так чи інакше, кожен з них отримує те, чого прагнув. Можливо, і відповідь на своє запитання…

Положій, Євген. Мері та її аеропорт: роман / Є. В. Положій; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Бібколектор, 2016. – 282 с.
          Ця історія про Германа та Мері - про те, як легко можна втратити кохання і як важко звільнитися потім від нього; про те, як швидко руйнуються, здавалося б, непохитні зовнішні світи, лишаючи порожнечу, і якими міцними інколи виявляються начебто ламкі внутрішні світи героїв... Захоплююча, інколи смішна, інколи сумна книжка, в якій, як і в житті, щастя обов`язково є - бо його не може не бути. Хоча б теоретично.Процайло А. Мер сидить на смерті/А.Процайло; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. – Харків: Фоліо, 2016. – 266 с.
         Андрій Процайло (нар. 1975 р.) — український письменник, лауреат міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2014» (друга премія). Народився в селі Липники на Львівщині. Закінчив Самбірське педагогічне училище, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Львівський державний аграрний університет, Український Вільний Університет (Мюнхен, Німеччина). Мешкає у Львові. У видавництві «Фоліо» 2014 року вийшов друком роман письменника «Привид безрукого ката».
Мер Львова осідлав смерть і дійняв її до живого. Бо вона й гадки не мала ділитися своїми секретами. Хотіла взяти місто тихо і без проблем. Адже 15 квітня 2015 року — час змови! Місто Лева, стародавній прекрасний Львів, має померти — так вирішили привиди! Гіршої біди місто не знало від заснування. Чому його потайки від людей треба стерти з лиця землі і хто в цьому винен — проблема не лишень українського красеня. Леву Безрукому знову доводиться рятувати світ. І це не перебільшення. Бо ціною тепер є не тільки звільнення однієї неприкаяної душі. На шальках терезів — свобода! Пітьма прагне раз і назавжди вкрасти в світу сонце!..
У час, коли Земля нарешті усвідомила, що її епіцентр — Україна, це не дивина...

Мандзюк Ф. Легенди сарого Луцька / Ф. Мандзюк ; худож. І. Щуров. – Луцьк : Волинянин, 2015. – 288 с.
           Чи знаєте ви, звідки походить назва древнього міста Луцька? Коли і як у тих місцях люди почали поселятися? А чому так річки називаються: Стир, Сапалаївка? Варто привідкрити завісу часу і заглянути в минуле. Читайте старовинні легенди, перекази, билиці. Там стільки невідомого і таємничого, стільки цікавого: дещ що вигадане нашими предками, дещо нафантазоване сучасниками, дещо домислене автором. А, можливо, й справді таке було?..
Мельник Ярослав. Маша, або Постфашизм / Ярослав Мельник. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 286 с.
           «Маша, або Постфашизм» — роман про межі людської свободи. Ярослав Мельник — один із найцікавіших сучасних письменників, який в українській культурі у вельми незручний спосіб озвучує глибинно-неприємні «людські питання»: що виокремлює людину з-поміж решти світу; як стається так, що людина поводить себе немовби тварина; чому гуманізм перетворюється на сатанізм (фашизм/нацизм); де обмежується людська свобода і починається справжній постцивілізаційний жах… «Маша, або Постфашизм» — чергова постніцшеанська історія про те, як людина убила Бога і зробилася Богом.

Рогожа В. Запороги: роман-трилогія. Ч. 1. Петро Сагайдачний / Віталій Рогожа. – Київ: Самміт-книга, 2015. – 392 с.
         До уваги читачів пропонується перша частина трилогії «Запороги» - роман «Петро Сагайдачний». Запорогами сучасники називали запорозьких козаків, котрі проживали на островах або березі Дніпра за порогами, які перегороджували ріку Дніпро від правого берега до лівого. Мешкали козаки в побудованих ними фортецях-кошах, на відміну від реєстрових козаків, що входили до складу війська Речі Посполитої й жили у королівських поселеннях.
          У романі змальовані події, які відбувалися в XVII столітті на теренах Східної Європи і Туреччини. В основі подій боротьба народу України-Руси за свою державність під проводом легендарного українського гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Роман розпочинається народним віче в Москві на красній площі, де у 1613 році Московським царем обрали Михайла Романова, а на рік пізніше Петра Сагайдачного вибрали гетьманом Війська Запорозького.

Рогожа В. Запороги: роман-трилогія. Ч. 2. Богдан Хмельницький / Віталій Рогожа. – Київ: Самміт-книга, 2015. – 568 с.
         Друга частина трилогії «Запороги» роман «Богдан Хмельницький», що пропонується на суд читачів, є історичним, сюжетним і композиційним продовженням роману «Петро Сагайдачний». В романі змальовується життя і діяльність головних героїв роману «Петро Сагайдачний» - Максима Лободи, Збігнева Гури, Василя Хлистова, Олекси Гаркуші та інших. Але чільне місце, як це і повинно бути, займає головний рушій описаних подій, Богдан Хмельницький, який у першій частині трилогії з’являється лише епізодично.
Період історії Української держави, про який розповідається в романі, протягом століть, що минули з того часу, висвітлювався великою кількістю авторів як в історичному, так і в художньому жанрах. Роман, що пропонується читачеві, написаний з максимальним врахуванням історичних першоджерел, що не зашкодило його художній привабливості.

Рогожа В. Запороги: роман-трилогія. Ч. 3. Іван Мазепа / Віталій Рогожа. – Київ: Самміт-книга, 2015. – 392 с.
         Роман «Іван Мазепа» є завершальним в історичній драмі «Запороги», трилогії про життя і боротьбу руського народу — нащадків племені полян величної держави східної Європи ІХ-ХІІ століть -Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої. Роман-трилогія задуманий і написаний як переконливе свідчення багатовікової історії народу, сповненої трагічних кривавих змагань за свою незалежність.
Героями романів виведені найбільш яскраві історичні постаті Української держави — Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький та Іван Мазепа. Автор на базі масиву історичних першоджерел показує їх істинні трагічні образи, які протягом понад трьохсот років історики, а скоріш політики, сусідніх держав викривили до невпізнання.


Самойленко В. Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. – Київ: Ніка-Центр, 2015. – 168 с.
         Як складно подеколи буває відділити сьогодення від днів минулих… Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?... Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?... А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?... Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик-головний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння…
Чи прийшов час його збирати, чи може, той час ще попереду?...


Леонід Ушкалов. Що таке українська література: есеї. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. — 352 с.
          Нову книжку Леоніда Ушкалова, автора і редактора численних академічних розвідок та наукових видань з історії української літератури, адресовано авдиторії, ширшій за академічне коло. Це своєрідний творчий експеримент, спроба поєднати академічні знання та публіцистичний стиль.
Книжка є композицією колонок із рубрики «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова», що їх професор писав для газети «Україна молода» протягом 2012–2013 років. Ця обставина почасти зумовлює стиль есею. Усього представлено сорок п’ять «уроків літератури» на різну тематику. Предметами дослідження є феномени національної літератури, від традиції сміху до образу української жінки. Тут є дописи і про літературу та футбол, і про сни вітчизняних класиків. В есеї «Ще як були ми козаками» Ушкалов міркує про витоки ідеї свободи у творах Мелетія Смотрицького та Григорія Сковороди; в «Ось ти, і жий!» викладає засади українського фемінізму на прикладі ідей Ольги Кобилянської, Наталії Кобринської та їхніх колеґ-сучасників. А передостання колонка «Адам у райському саду» є зворушливим поглядом на дихотомію самотности й усамітнення крізь призму щоденників Тараса Шевченка.

Щербак Ю. М. Хроніка міста Ярополя / Ю. М. Щербак. - Харків : Фоліо, 2008. - 255 с.
           Ця книжка - літопис невеликого українського міста Ярополя, розповідь про події, що відбувалися тут упродовж кількох століть. Читач не одразу здогадується, що історія ця є... містифікацією і місто Яропіль - вигадане. Автор дає цілковиту волю своїй фантазії: «перемішує» часи, поєднує можливості різних стилів, у реалістичну оповідь вводить казково-фантастичні епізоди, експериментує зі стилістикою... Автомашина тут злітає у повітря, «ніби літак з аеродрому»; на Рябому Хуторі, де живе дивна художниця Марія Поліщук, відбуваються чудеса; понад триста років живе донощик Лаврін Червінка; на вулицях Феодосії з’являються нападники, які прибули сюди з часів Кафи... Таке поєднання елементів наукової фантастики, легенди, казки та реальності й надає «Хронікам...» неповторності.

Галузева література:Яневський Д. Загублена історія втраченої держави / Худож.-оформлювач І.Осіпов. – Харків: Фоліо, 2016. – 252 с.

Нова книга журналіста, телеведучого, доктора історичних наук є навчальним посібником для політиків, журналістів, політологів та любителів з написання, переписування та удосконалювання Конституції України. На думку автора, вони - поза політичним зафарбуванням - не мають поняття, яку країну заповзято взялися робудовувати і якою керувати. Агресивне невігластво, неповага до опонентів та партнерів, клептоманія, безвідповідальність та принципова безпринципність - це головні риси сучасного українського політика. Країна колосальної та незбагненної культурної традиції, її громодяни, яких зневажливо називають "населенням", є лише ресурсом для задоволення їх первинних рефлексів, задовольнити які можна, лише викореневши засадничі поняття: "БОГ", "ПРАВО", "ЗАКОН", "СОВІСТЬ", "КУЛЬТУРА", "ЛЮДИНА", "ОТЧИНА".

Білокінь С. Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917-1941 рр.: джерелознавче дослідження / С.І.Білокінь; І,М.Дзюба, переднє слово. – К.: Укр. Пропілеї, 2016. – 694 с.
            Книга «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917— 1941 рр.» — результат ґрунтовної і тривалої дослідницької роботи одного із найвідоміших істориків і джерелознавців сучасності Сергія Білоконя.
Видання викриває та демонструє на загал засоби й механізми більшовицького терору в період Розстріляного відродження та боротьби за самостійність України. Це історія нерівного, драматичного і навіть трагічного протистояння інтелектуальних еліт і представників радянської держави та правлячої партії, які прагнули підпорядкувати або ж знищити все, над чим не мали контролю, — мистецтво, науку, пам’ятки історії — увесь культурний світ разом з його творцями й захисниками.


Миронова В. Люди Донбасса. Жизнь сначала / В.Миронова; худож.-оформитель И.Н.Алексеева. – Харьков: Бибколлектор, 2016. – 175 с.
            Вероника Миронова родилась в шахтёрском городке Красноармейске Донецкой области. В 2012 году окончила Донецкий национальный университет (специальность "русская филология") и через год занялась журналистикой. Работала с изданием "Новости Добасса", создала с командой молодых журналистов сайт журналистских расследований. Была активным участником донецкого Евромайдана, занималась организацией проукраинских митингов в Донецке. Одна из создателей проекта "Медиа-майдан". Эта деятельность привлекла внимание терористов из "ДНР", и журналистке пришлось уехать во Львов. После переезда начала работать на Телеканале новостей "24" и сайте 24tv.ua. Параллельно вместе с Громадским телевидением Донеччины и единомышленниками создала и реализовала проект "Люди Донбасса", рассказывающий об успешно адаптированных переселенцах.
Эта книга рассказывает о переселенцах с Донбасса. С первых же страниц перед читателем предстают люди, опровергающие расхожие представления о беженцах, или, как их ещё называют, "внутренне перемещенных лицах". Они не жалуются, не требуют и не хнычут, они хотят строит ьновую Украину. Перед нами 31 рассказ о людях позитивных, сильных и сумевших не только добится сомореализации в непростых обстоятельствах, но и стремящихся помагать другим.

Загребельний М.П. Богдан Ступка / М.П.Загребельний; худож. – оформлювач О.Д.Кононученко. – Харків: Бібколектор, 2016. – 120 с.

Річард III і король Лір, гетьман Мазепа і Тев’є-молочник, Леонід Брежнєв і Тарас Бульба… Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі й кіно Богдан Ступка (1941–2012) – видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист УРСР (1980) та СРСР (1991), Герой України (2011), кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. У Голлівуді його порівнюють з Робертом де Ніро й Аль Пачіно. В Польщі й Росії вважають своєю зіркою, феноменом, який народжується раз на століття, на що Богдан Сильвестрович відповідав: «Я – український актор! Я собі працюю, а люди називають те феноменом. Треба працювати і чесно ставитися до роботи. Вийти на сцену і зіграти найкраще за всіх…».

Ушкалов Л. В. Григорій Квітка-Основ'яненко / Л. Ушкалов. - Харків : Фоліо, 2012. - 120 с.


Нарис життя і творчості Григорія Квітки­Основ'яненка.Сорока Ю. Похід Сагайдачного на Москву. 1618 /Ю.Сорока; худож.-оформлювач І.М.Алексеєва. – Харків: Факт, 2016. – 119 с.

1618 рік. Польський королевич Владислав Ваза здійснив спробу захопити московський престол. Не маючи для цього необхідних сил, поляки звернулися по допомогу до запорозьких козаків. За участь у військовій кампанії запорожці висунули низку умов. Польща погодилася з ними, й вже літом 1618 року двадцятитисячне козацьке військо вирушило у землі Московського царства. Очолив похід Петро Конашевич Сагайдачний, талановитий і успішний полководець. Козацькі загони вихорем пронеслися московськими землями, захоплюючи одне місто за одним, і на початку осені дісталися Москви. Але штурм столиці так і не відбувся, кампанія завершилася Деулинським перемир’ям. Сагайдачний із своїм військом прийшов у Київ, де його проголосили гетьманом.


Палій Олександр. 25 перемог України / Олександр Палій. - Київ : К.І.С., 2013. - 83 с.

Книга Олександра Палія «25 перемог України» популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане в пригоді студентам, викладачам, учням загальноосвітніх шкіл та всім, хто цікавиться вітчизняної історією.

Митрофаненко Ю. С. Українська отаманщина 1918-1919 років / Юрій Митрофаненко. - [Вид. 3-є, випр. і допов.] Наук.-попул. вид. - Кропівницький: Імекс-ЛТД, 2016. - 239 с.
У книзі висвітлюється явище отаманщини, яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни 1918-1919 рр.
На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України, яке наближає до з'ясування характеру відносин лідерів УНР й військовими ватажками — отаманами.
Дослідження сприяє розумінню того, чому отаманщина та повстанство — це явища подібні за формою, але відмінні за змістом. Книга розрахована на широке коло читачів: науковців, краєзнавців, студентів, а також всіх, хто цікавиться новітньою історією України.

Яневський Д. Б.Проект "Україна" : відомі історії нашої держави / Д. Б. Яневський ; худож. О. Д. Кононученко. – Харків : Фоліо, 2016. – 287 с.
У книжці телеведучого, журналіста, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об'єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського, а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.

Грушевський М. С. Твори : у 50 т. / М. С. Грушевський; редкол.: П. Сохань (голов. ред.), І. Гирич та ін. - . - Львів : Видавництво "Світ", 2002 - .
Т.47. Кн. 2 / НАН України. Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського; Грушевський М. С.. – Львів: Видавництво "Світ", 2016. – 424 с.
Том містить різнопланові меморіальні публікації авторства визначних українських, польських, російських, німецьких, чеських та французських інтелектуалів, котрими сучасники вченого відгукнулися на трагічну смерть М.Грушевського. Публікації дають змогу реконструювати образ вченого у середовищі його сучасників. Завдяки своїй жанровій специфіці опубліковані тексти є важливим джерелом пізнання українознавчих дискусій першої третини ХХ ст.


Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта : [довідник / відп. за вип., ред. М. І. Преварська]. - Київ : Велес, 2016. - 368 с.
У презентованому довіднику «Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта» вміщено дані про життя і творчість діячів культури та мистецтва, просвіти: педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів та інших, хто зробив значний вклад у розвиток нашої вітчизняної культури і освіти, популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Це, зокрема, нариси про Христину Алчевську, Миколу Аркаса, Амбросія Бучму, Дмитра Гнатюка, Дмитра Донцова, Ліну Костенко, Івана Котляревського, Марка Кропивницького, Петра Могилу, Феофана Прокоповича, Григорія Сковороду, Василя Стуса, Наталію Ужвій, Лесю Українку, Івана Франка, Дмитра Чижевського, Маркіяна Шашкевича, Тараса Шевченка, Андрея Шептицького та багатьох інших.
  Довідник стане в нагоді всім, хто цікавиться культурною історією України, зокрема учням та студентам, а познайомитись з ним ви зможете, завітавши до відділу загального читального залу бібліотеки.

Мілена Рудницька і її "Західня Україна під большевиками" / упорядники : Степан Попович, Галина Попович. - Львів : Коло, 2016. - 483 с.
Ця книга розповість про Мілену Рудницьку, неперевершену особистість ХХ ст., українку, патріотку, політика і письменницю, організатора жіночого руху в Україні і світі, яка на Лізі Націй (теперішня ООН) виступила проти злочинів, що їх вчиняв більшовицький режим проти українського народу під час Голодомору 1932-33 років, воєнного, а ще більше в період після Другої світової війни. Автори статей виклали власний погляд на історичні витоки та паралелі російської агресії проти України, дали наукову оцінку Російській Федерації як державі-агресору та спонсору міжнародного тероризму, проаналізували російсько-українську війну, а також сучасні виклики та шляхи зміцнення системи національної безпеки.

Золоте чересло : книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні, писана Климентієв Зіновичем, поетом кінця XVІІ – початку XVІІІ ст. – Київ : Мистецтво, 2016. – 336 с.
Книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні.
Українка Леся. Купала на Волині. Упоряд.: В. Комзюк, Н. Пушкар. – Ковель: ТОВ «Ковельська міська друкарня», 2016. – 44 с.
 «Купала на Волині» — частина фольклорних зібрань Лесі Українки, які вона записала в селі Колодяжному на Волині на початку 1890-х років і які знайомлять з найдавнішими архаїчними формами звичаєвого народного свята Івана Купала, корені якого сягають дохристиянського язичницького минулого нашого народу.
Ігор Павлюк: письменник, науковець : біобібліогр. покажч. / упр. культури Волин. ОДА ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка НАН України ; Львівський нац. ун-т ім. Івана Франка ; упоряд. А. А. Понагайба. – Луцьк : Терези, 2016. – 216 с.
Біобілоіографічний покажчик присвячений відомому українському поету, прозаїку, драматургу, літературознавцю, науковцю Ігорю Зиновійовичу Павлюку.

ФРАНКІВСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ : У 7  т. / редкол.: М. Жулинський, Є. Нахлік, А. Швець та ін. — Львів: Світ, 2016  —.
Т. 1 : А-Ж / наук. ред. і упоряд. Є. Нахлік. — 2016. — 680 с. — (Серія «Іван Франко і нова українська література. Попередники та сучасники»).                                                                            Подаються статті про письменників, літературознавців, фольклористів, мовознавців — од зачинателів нової української літератури до тих, хто потрапив у поле зору І. Франка. Висвітлюються прижиттєві зв’язки І. Франка з ними, його відгуки та роздуми про попередників і сучасників, а також спогади, дослідження та висловлювання про І. Франка.
Кононенко В. Загадковий світ мистецтва : нариси з історії західноєвропейського живопису / Віталій Кононенко. – Київ : Мистецтво, 2016. – 112 с.
Книга присвячена творчості найвидатніших живописців Західної Європи від доби Відродження до початку ХХ століття.
Юнг К.Г. Аіоп : Нариси щодо символіки самості [Текст] / К.Г. Юнг. – Л. : Астролябія, 2016. – 432 с.
Книга Карла Ґустава Юнґа (1875–1961) «Аion» належить до найважливіших пізніх творінь автора і розвиває проблематику, опрацьовану в його збірці нарисів «Архетипи і колективне несвідоме». Опираючись на широку експлікацію християнської, гностичної та алхімічної символік, автор пояснює архетип психічної цілості, самості, історично пов’язуючи його з постаттю Христа, яка, на його думку, є символом всеохопної цілості під час християнського Еону, синхроністичного Великому місяцеві Риб. Основним мотивом такого пояснення є намагання допомогти модерній людині дати собі раду із властивими їй знекоріненням та світоглядною дезорієнтацією, що постійно загрожують небезпекою утопічних психозів. Книга буде цікавою не лише для психологів та психотерапевтів, але й для філософів, релігієзнавців, антропологів, мистецтвознавців, а також усіх, хто прагне збагнути часто приховані від ока основи нашого існування.

Береза Т. Мова – не калька : словник української мови / Т. Береза, І. Зубрицька, Ю. Зелений. – Львів : Апріорі, 2016. – 664 с.
Сучасний словник української мови. Призначений для найширшого кола шанувальників української мови.
Тріщук О. В. Науково-інформаційний дискурс як соціокомунікативне явище : монографія / О. В. Тріщук; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". - К., 2009. - 392 c.
Розглянуто науково-інформаційний дискурс як соціопсихолінгвістичну практику. Встановлено його зміст і межі, визначено конститутивні ознаки та комунікативно значущі параметри, а також основні агенти та клієнти цього дискурсу та спектр дискурсивних ролей, які вони виконують у його просторі. Описано текстовий контент і найбільш навантажені текстово-дискурсивні категорії.


Колібаба Л. М. Словник дієслівного керування / Лариса Колібаба, Валентина Фурса. - Київ : Либідь, 2016. – 656 с.
Систематизовано типові нормативні відмінкові форми залежних від дієслів іменників, серед яких – найскладніші, суперечливі випадки дієслівного керування в сучасній українській літературній мові. Це також перша спроба повернути до активного вжитку питомі, органічні для української мови словоформи та синтаксичні конструкції, що їх забороняли або обмежували у використанні за радянської доби. Запроновані граматичні форми іменників ґрунтуються на нормах української літературної мови та сучасних здобутках теоретичного й прикладного українського мовознавства. Для широкого читацького загалу. Стане в нагоді як практичний порадник науковцям, викладачам вишів, журналістам, редакторам, учителям, аспірантам, студентам, учням і всім, хто прагне повернути українській мові національне обличчя.

Енциклопедія Сучасної України. Т. 16:Куз - Лев / Ін-т енцикл. дослідж. ; голов. редкол.: Дзюба І. М. [та ін.]. - 2016. – 712 с.
Енциклопедія Сучасної України. Т. 17:Лег - Лощ / Ін-т енцикл. дослідж. ; голов. редкол.: Дзюба І. М. [та ін.]. - 2016. – 712 с.


Artiukh L. Ukrainian cuisine and folk traditions / Lidia Artiukh. - Kiev : Baltija Druk, 2016. - 224 p.
Видання присвячено святам календарного року українського народу, починаючи від Святвечора напередодні Різдва і закінчуючи вечерею на Святого Миколая. Книга складається з розділів, кожен з яких містить етнографічний нарис про свято і докладні рецепти традиційних страв національної кухні. Яскраві ілюстрації допомагають уявити, як виглядає та чи інша страва. Рецепти, що увійшли в книгу, були зібрані по всіх регіонах України.

Це дивовижне видання стане прекрасним подарунком будь-якому іноземцю, який хотів би залишити у себе яскраві спогади про нашу країну.Нові книги, які прибули у бібліотеку 15. 12.16 р.


  


Немає коментарів:

Дописати коментар