22 серпня 2018 р.


«Берегиня» - в теплих обіймах славного Берестечка

Славне древнє Берестечко, здається, бачило все на своєму довгому віку. Воно дало назву всесвітньо відомій і найбільшій битві в національно-визвольній війні 1648-1654 років під проводом гетьмана Богдана Хмельницького проти польсько-шляхетських поневолювачів. Історія Берестечка береже пам'ять про січових стрільців, вояків УПА, героїв Другої світової війни. В містечку козацької слави в свій час бували видатні державні й політичні діячі, відбувалися важливі події.

Та найбільш грандіозна та глибоко зворушлива серед цих подій відбулася 11 серпня 2018 року. Із піснею, танцями та франко-слов’янським колоритом відшумів другий день Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» на теренах славнозвісного Берестечка.
 
Лірник сповіщав про початок фестивалю






На кожному кроці майоріли вишиванки козаків та козачок. Скрізь линула автентична й мелодійна українська пісня. У рамках театралізованого дійства «Козацька слава у віках» глядачів зачаровували танці, фольклорні композиції та вірші у виконанні аматорів районної сцени, гостей із різних куточків Волині, України та світу. Щодо решти присутніх на фестивалі, то вони мали змогу взяти участь у різноманітних майстер-класах із сінопластики (Ганна Бойко-Дергай), плетіння вінків (ансамбль «Василинка» зі Смоляви), лозоплетіння (Наталія Ізай), плетіння із соломи (Іраїда Ковальчук), обробки дерева (Михайло Зіник), гончарства (Михайло Мажора) чи ковальства (Петро Ковальчук).







На тоненьких стежинах міського скверу – ніде було й яблуку впасти. Тут діяли і виставки виробів народних умільців району, і етномайданчики: «Двір Василя Парахіна», «Рибальське подвір’я» із Холонева, «Пасіка Діда Левка» із Стрільчого, «Козацький курінь» із Вільхівки, Галичанський «Подвірок», виставка «Коло млина» із Бран, де народна майстриня Вікторія Букія навіть учила випікати традиційний горохівський хліб, «У цілительки Дарини та знахарки Федори» із Холонева, «Жабченський родовід» та Перемильський «Господарський двір», на якому навіть косу клепали під музику й танці. А відомі своєю щедрістю та гостинністю господині етномайданчиків ще й не відпускали жодного гостя голодним: і юшку наливали, і варениками з шкварками та іншими смачнючими стравами частували, а хто хотів – міг і по чарці «Медової віарги» перекинути.







Місцеві бібліотеки для дорослих та дітей презентували всім охочим книжкову виставку «Слава і гордість Горохівщини», завдяки якій гості свята мали змогу ознайомитись із літературою за такими тематиками: «Краю мій лелечий, земле моя рідна, як твої простори милі не любить?», «Горохівщина – колиска лауреатів Національної премії Т.Г. Шевченка», «Заслужені працівники культури – вихідці з Горохівщини», «Їх надихало Берестечко», «Наш край пишається талантами своїми – багато тут поетів і співців».

Книжкова виставка "Слава і гордість Горохівщини"


Працівники бібліотеки для дорослих, окрім книжкової виставки, брали безпосередню участь і в організації фестивалю, а саме: Віняр Л. П. відповідала за розміщення етномайданчиків, а Шморгун І. О. –  за харчування гостей фестивалю.


ПТУ №27 гостинно частувало гостей фестивалю різними смаколиками

Відроджений Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» у козацькому Берестечку вдався на славу. Напевно, тому, що тут, у селах Горохівщини, ще й нині живуть одвічні народні традиції, які так ваблять своєю унікальністю шанувальників українського етнмистецтва.




Немає коментарів:

Дописати коментар